Tomasz Pilch liderem Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 w skokach narciarskich

Świetnie rozpoczął sezon 17-letni Tomasz Pilch, który jest siostrzeńcem Adama Małysza. Skoczek naszego klubu WSS Wisła w Wiśle po dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 rozegranych w dniach 9-10 grudnia jest liderem klasyfikacji generalnej. W pierwszym konkursie, który odbył się 9 grudnia na olimpijskiej skoczni w Whistler (K-95) zajął pierwsze miejsce. Skoczył 102,5 oraz 101 metrów. W drugim konkursie zajął 7. miejsce (101/99,5 m), konkurs ten wygrał Andreas Wank (Niemcy), który w „generalce” zajmuje drugie miejsce i traci do Polaka 4 punkty.

Tomasz Pilch prezentuje się zdecydowanie najlepiej za zapleczu polskiej kadry. Już w czasie przedsezonowego zgrupowania w Kranju trenerzy dostrzegli świetną formę 17-latka. Co więcej, Pilch pojechałby na zawody Pucharu Świata w Wiśle, gdyby nie fakt, że zawodnik nie miał żadnego punktu zdobytego na zapleczu PŚ (wymóg konieczny). Na punkty nie trzeba było długo czekać, bo Pilch zdobył je w pierwszym swoim starcie w COC. Bardzo możliwe, że 17-latek wywalczy Polsce maksymalną kwotę startową na Turniej Czterech Skoczni.

Co ciekawe, Pilch pierwszy wielki sukces odniósł w miejscu, w którym siedem lat temu jego wujek Adam Małysz zdobywał olimpijskie srebro — od niego zresztą mając dwa lata dostał pierwsze narty. Tomasz zaczynał przygodę z narciarstwem pod okiem Wojciecha Tajnera, potem jego trenerem był legendarny już Jan Szturc, a obecnie jego szkoleniowcem jest Maciej Maciusiak.

Kolejne zawody już 16-17 grudnia. Trzymamy kciuki!