12 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym

W Koziegłowach 13 stycznia odbyły się 81. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. O medale walczyli juniorzy i juniorki młodsze, juniorzy, orlicy i orliczki oraz elita kobiet i mężczyzn. Wszyscy rywalizowali na liczącej 2940 metrów rundzie wytyczonej w okolicach kompleksu sportowego przy ulicy Zamkowej. Wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Natalia Krześlak z LSKK Lityński Bełchatów, brązowy medal zdobyła Ewa Miłek z Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy. W zmaganiach ich rówieśników z kolei jako pierwszy do mety dotarł Szymon Pomian z UKS Wygoda Białystok, który wyprzedził Sebastiana Stachulę z KLKS Azalia Brzóza Królewska i Jakuba Musialika z Błękitnych. Wśród juniorów srebrny medal wywalczył Nikodem Grzenkowicz (GKS Cartusia Kartuzy), a brązowy Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra). Srebrny medal wśród orliczek zdobyła Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK LUKS Sławno Accent), a brązowy Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy). Złoty medal w kategorii elita wywalczyła Marta Turoboś z Hurom LKK LUKS Slawno Accent.

Kandydatem do sięgnięcia po szósty z rzędu złoty medal mistrzostw kraju był Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), ale spodziewać się było można, że Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin) będzie dla niego groźnym rywalem. I rzeczywiście — walka o złoto rozegrała się właśnie pomiędzy tą dwójką zawodników, ostatecznie Konwa nie dał sobie odebrać biało-czerwonej koszulki i na mecie zameldował się ponad pół minuty przed Miklerem. W kategorii orlik brązowy medal wywalczył Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia Kartuzy).