7 medale naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich

W dniach 6-8 stycznia na Polanie Jakuszyckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Rozegrano biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn, biegi na dystansach oraz po raz drugi w historii krajowego czempionatu sprint drużynowy mix. Pierwszego dnia mistrzostw rywalizowano w sprincie techniką klasyczną. Złoty medale w tej konkurencji wywalczyła Monika Skinder z naszego klubu MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski — obroniła tytuł wywalczony przed rokiem na trasach biegowych Kubalonki, brązowy medal zdobyła Urszula Łętocha z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Srebro dla Izabeli Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki Ski. Srebrny medal wśród U-23 zdobyła Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, a brązowy medal wśród mężczyzn w tej kategorii wiekowej zdobył Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok. Drugiego dnia mistrzostw rozegrane zostały biegi na dystansach 10 km techniką dowolną kobiet oraz 15 km mężczyzn. Złoty medal wśród kobiet wywalczyła Sylwia Jaśkowiec LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Dzięki dobremu występowi wypełniła olimpijskie minimum A i będzie mogła w Pjongczangu wystartować we wszystkich konkurencjach.

W kategorii U-23 złoty medal zdobyła Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka. Trzeciego dnia do walki w sprincie drużynowym mix przystąpiło 19 zespołów — brązowy medal wywalczyli Agata Warło i Mateusz Haratyk z naszego klubu z NKS Trójwieś Beskidzka.

Fot. PZN