Bartłomiej Adamus trzeci, a Magdalena Karolak druga w 27. Challenge „Złotej Sztangi”

Zakończyła się 27. edycja Challenge „Złotej Sztangi” 2017. Challenge „Złotej Sztangi” ma trzech patronów — Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, sportowy dziennik „Sport” i portal „Polska Sztanga”. Wśród mężczyzn trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Adamus (LKS Opocznianka Opoczno), mistrz Europy i srebrny medalista MŚ do lat 17, a wśród kobiet druga była Magdalena Karolak (KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki), wicemistrzyni kraju seniorek w kat. + 90 kg i srebrna medalistka ME U20. Zwycięzcą tej edycji został Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole), wicemistrz świata z Anaheim i brązowy medalista ME w kat. 85 kg, wyprzedził klubowego kolegę Arkadiusza Michalskiego, piątego na MŚ, a zwyciężczynią zawodniczka MAKS Tytan Oława Kinga Kaczmarczyk, tegoroczna mistrzyni Polski juniorek i seniorek w kat. 90 kg, rekordzistka kraju w tej wadze do lat 20 i 23, brązowa medalistka ME w kat. 90 kg.

Wśród mężczyzn w „10” znaleźli się także następujący zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia: 4. Martin Stasik (Budowlani Całus Nowy Tomyśl); 7. Daniel Bajer (MGLKS Tarpan Mrocza); 8. Piotr Poniedziałek (CLKS Mazovia Ciechanów); 9. Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów). Sklasyfikowano 117 zawodników. Zaś wśród kobiet: 6. Oliwia Średzińska (LKS Horyzont Mełno); 7. Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów); 9. Agata Sałamacha (KS Agros Zamość); 10-11. Julia Janiak (MKS Unia Hrubieszów), Martyna Komorowska (Promień Opalenica). Sklasyfikowano 118 zawodniczek.

W klasyfikacji klubowej na drugim miejscu wśród mężczyzn uplasował się MGLKS Tarpana Mrocza (8 zawodników z punktami), czwarta była CLKS Mazovia Ciechanów, piąte miejsce zajął LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, szóste LKS Opocznianka Opoczno, siódme Orlęta Łuków. Sklasyfikowano 44 kluby. W klasyfikacji klubowej drugie miejsce wśród kobiet zajął KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki, czwarte UKS Talent Wrocław, piąte KS Agros Zamość, ósme MKS Unia Hrubieszów, dziewiąte LKS Horyzont Mełno i 10 CLKS Mazovia Ciechanów. Sklasyfikowano 45 klubów.

Na podsumowani tej edycji Challenge „Złotej Sztangi” padła propozycja by od 2018 roku punktację prowadzić według kategorii wiekowych — to bardziej przejrzysty i sprawiedliwy podział.

Na zdjęciu Bartłomiej Adamus podczas Pucharu Unii Europejskiej w Rzymie (ostatni międzynarodowy turniej w 2017 roku) — uznany został za najlepszego zawodnika turnieju, a polska reprezentacja zajęła drugie miejsce.