Piotr Żyła wicemistrzem Polski w skokach narciarskich

Tradycyjnie już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozegrany został Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjny na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince okazał się Stefan Hula z klubu Eve-nement Zakopane, który o ponad 22 punkty pokonał srebrnego medalistę — Piotra Żyłę z WSS Wisła. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który podobnie jak świeżo upieczony mistrz Polski reprezentuje barwy klubu Eve-nement Zakopane.

Na starcie Mistrzostw Polski stanęło 32 zawodników, w tym 15 z klubów Zrzeszenia LZS. W pierwszej „10” znalazło się jeszcze trzech zawodników z naszych klubów — szósty był Jakub Wolny LKS Klimczok Bystra, dziewiąty jego kolega klubowy Karol Niemczyk i dziesiąty Krzysztof Biegun SSR LZS Sokół Szczyrk.