Tomasz Pilch czwarty na MŚ Juniorów w skokach narciarskich

W dniach 27 stycznia — 4 lutego w Szwajcarii odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w narciarstwie klasycznym. O medale walczyli biegacze, skoczkowie i kombinatorzy norwescy. Nasza reprezentacja liczyła 23 sportowców, w tym 11 zawodników z naszego Zrzeszenia. Najlepiej z naszych reprezentantów wystąpił Tomasz Pilch (WSS Wisła), który w skokach narciarskich zajął 4. miejsce — od brązowego medalu dzieliło go zaledwie 0,2 pkt. Bezkonkurencyjny okazał się Norweg Marius Lindvik, srebrny medal wywalczył Niemiec Constantin Schmid, a brązowy Clemensa Leitnera. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się w trzeciej „10” — Paweł Wąsek (WSS Wisła) zajął 22. pozycję, lokatę za nim znalazł się Bartosz Czyż (WSS Wisła), natomiast Kacper Juroszek (WSS Wisła) ukończył zawody na 29 miejscu. W konkursie drużynowym Pilch, Czyż, Wąsek i Juroszek zajęli piąte miejsce. Złoto wywalczyli Niemcy. Nasze skoczkinie zajęły w drużynówce 9 miejsce, skakały m.in. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice). W konkursie drużynowym mix polski zespół zajął 8 miejsce, w drużynie tej startowali Kinga Rajda, Tomasz Pilch i Paweł Wąsek.

W kombinacji norweskiej startowała dwójka zawodników z naszych klubów. Paweł Twardosz zajął 21 miejsce, a Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) był 37.

W narciarskim biegu sprinterskim Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), która przez dwa lata z rzędu była mistrzynią Polski seniorek w tej konkurencji w eliminacjach zajęła 16 miejsce, ale została zdyskwalifikowana za skrócenie trasy. Klaudia Kołodziej (LKS Witów Mszana Górna) zajęła 63 miejsce. W biegu na 5 km klasykiem Monika Skinder zajęła 60 miejsce, a Klaudia Kołodziej była 78, w biegu na 10 km klasykiem 48 był Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) i takie samo miejsce zajął w biegu łączonym 10 km klasykiem i 10 km łyżwą.