10 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce

W dniach 17-18 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce seniorów. Na starcie pojawili się w zasadzie wszyscy najlepsi przedstawiciele „królowej sportu”, w tym kilkudziesięciu zawodników z klubów Zrzeszenia LZS, którzy zdobyli 10 medali — 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe. Niewątpliwie największym zaskoczeniem był złoty medal w biegu na 3000 m Barbary Niewiedział. Zawodniczka LUKS MGOKSiR Korfantów znana jest głównie ze swoich startów w zawodach osób niepełnosprawnych, jest przecież trzykrotną mistrzynią paraolimpiady. Swój medal wywalczyła bezapelacyjnie. Drugie złoto zdobył w biegu na 60 m ppł Damian Czykier z KS Podlasie Białystok. W tej konkurencji doszło do niespotykanej sytuacji — odbyły się dwa biegi. W pierwszym, który wygrał Czykier na starcie został Artur Noga, biegacz złożył protest i ^^#… został on rozpatrzony pozytywnie. Bieg powtórzono na zakończenie mistrzostw — ponownie wygrał go Czykier, nawet z lepszym czasem niż ten pierwszy, a Noga zdobył brązowy medal. Srebrne medale zdobyli: Martyna Kotwiła z RLTL ZTE Radom w biegu na 200 m, która tydzień wcześniej wywalczyła złoto na tym dystansie w mistrzostwach U-20; Paulina Mikiewicz-Łapińska z KS Podlasie Białystok w biegu na 1500 m, przegrała tylko z Sofią Ennaoui, do niedawna zawodniczką naszego klubu; Magdalena Żebrowska KS Podlasie Białystok w skoku w dal (6.14 rekord życiowy), która przegrała z najlepszą polską skoczkinią zarówno w dal jak i w trójskoku z Anną Jagaciak Michalską (OŚ AZS Poznań), Klaudia Kardasz KS Agros Zamość w pchnięciu kulą; dwa srebrne medale wywalczył jej kolega klubowy Dominik Kopeć — w biegu na 60 m lepszy od niego o 0,05 sekundy był Remigiusz Olszewski z Zawiszy Bydgoszcz, a w biegu na 200 m Karol Zalewski z AZS Olsztyn. Brązowe medale wywalczyli Patryk Kozłowski z RLTL ZTE Radom w biegu na 800 m, który wygrał oczywiście Adam Kszczot z RKS Łódź i Maciej Grynienko UKS Orlica Domaniów w skoku wzwyż, który wynikiem 2.19 ustanowił rekord życiowy, wygrał Sylwester Bednarek z RKS Łódź wynikiem 2.25.

1 marca w Birmingham rozpoczynają się 17. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata — skład reprezentacji Polski poznamy wkrótce.