W Luzinie zakończyli cykl rozgrywek Kaszub Cup

W dniach 17-18 lutego w Luzinie zakończył się cykl piłkarskich turniejów Kaszub Cup. W sezonie halowym 2017/2018 startowało w nim blisko 2000 zawodników ze 168 drużyn. 17 lutego w Ogólnopolskim Turnieju Sportbm/Kaszub Cup rywalizowały drużyny dziewcząt U-13 — startowało 7 zespołów. Turniej wygrała Ząbkovia Ząbki — aktualne mistrzynie Polski, czterokrotne zwyciężczynie Turnieju Tymbarka — które wyprzedziły Kadrę Wojewódzką Kujawsko-Pomorskiego ZPN i zespół KA 4 resPect Krobia. W finale pocieszenia najlepszym zespołem została Pogoń Tczew, drugą lokatę wywalczył drugi zespół KA 4 resPect Krobia, a na trzecim miejscu rywalizacje zakończył GOSRiT Luzino. Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Grzywińska (Tczew).Po zakończeniu turnieju wszystkie zespoły otrzymały atrakcyjne nagrody, które wręczyli: Piotr Klecha — dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS oraz Sylwester Piątek — radny gminy Luzino. Wśród licznych nagród, które otrzymały uczestniczki turnieju, najwięcej radości sprawiły im piernikowe medale, które przygotowała luzińska Wytwórnia Ozdób Piernikowych Bajka.

Z kolei 18 lutego w ramach Kaszub Cup odbył się ostatni turniej — kobiet open, czyli Mistrzostwa Kaszub. Starowało w nim 12 zespołów z 4 województw. Najlepszym zespołem okazała się drużyna AP Kotwica Kołobrzeg, która w finale pokonała Pogoń Tczew 4:3 po serii rzutów karnych. Brązowy medal zdobyły gospodynie, GOSRiT Luzino pokonując MLKS Ladies Gościcino.

Zanim jednak doszło do meczów o miejsca, zespoły rywalizowały w dwóch 6-zespołowych grupach. Grupę A wygrała Pogoń Tczew, przed AP Kotwicą II Kołobrzeg, KTS-K Lew Lębork, Biało-Zielone Gdańsk, Hanza Elbląg i Ka 4 recPect Krobia. W grupie B najlepsze okazały się piłkarki GOSRiT Luzino wyprzedzając w tabeli MKS Ladies Gościcino, Stal Jezierzyce, Jastrząb Malbork, Kaszuby Połchowo oraz AP Kotwicę I Kołobrzeg.

Wszystkie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody, a wyróżnienia indywidualne otrzymały: Natalia Fidos (AP Kotwica II Kołobrzeg) — najlepsza zawodniczka turnieju, Anna Węsierska (Pogoń Tczew) — najlepsza bramkarka turnieju, Karolina Drewa (MKS Ladies Gościcino) i Magdalena Lińska (GOSRiT Luzino) — najlepsze strzelczynie. Ponadto szczególne wyróżnienie oraz Puchar Fair Play otrzymał Krzysztof Maćkuła z Kotwicy Kołobrzeg.