15 zawodników z naszych klubów jedzie na MŚ w kolarstwie torowym

28 lutego w holenderskim Apeldoornie rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Nasza reprezentacja liczy 25 osób — 10 kobiet i 15 mężczyzn — w tym 15 sportowców z klubów Zrzeszenia LZS. W konkurencjach sprinterskich kobiet (trener daniel Meszka) wystartują: Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) — sprint, sprint drużynowy; Marlena Karwacka (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) — sprint drużynowy (rezerwa) i Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz) — sprint drużynowy. W konkurencjach średniodystansowych (trener Piotr Zaradny) wystartuje 7 zawodniczek, w tym 4 z naszych klubów: Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) — wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium, madison; Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) — wyścig drużynowy na dochodzenie; Nikol Płosaj (UKS Jedynka Kórnik) — wyścig drużynowy na dochodzenie, madison; Nikola Różyńska (Nestle Fitness Pacific Toruń): wyścig indywidualny na dochodzenie. Resztę drużyny stanowią: Justyna KaczkowskaŁucja Pietrzak (obecnie Mat Atom Deweloper) i Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women) — wychowanki naszych klubów.

W konkurencjach sprinterskich mężczyzn (trener Andrzej Tołomanow) wystartuje 5 zawodników z naszych klubów, 4 reprezentuje ALKS Stal Grudziądz: Mateusz Lipa — sprint drużynowy, 1 km TT, Krzysztof Maksel — sprint drużynowy, Mateusz Rudyk — sprint, sprint drużynowy, Rafał Sarnecki — sprint drużynowy. Piątym jest Patryk Rajkowski z UKS Jedynka Kórnik — sprint drużynowy, keirin. W sprintach wystąpią także zawodnicy Piasta Szczecin, także wychowankowie naszych klubów: Kamil Kuczyński — sprint drużynowy i Damian Zieliński — sprint. W konkurencjach średniodystansowych wystartuje 8 Polaków, w tym 3 z naszych klubów: Daniel Staniszewski (Mostostal Puławy) — wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, Adrian Tekliński (ALKS Stal Grudziądz) — scratch, Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) — wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig indywidualny na dochodzenie. Wśród pozostałych, którzy są aktualnie zawodnikami zagranicznych lub polskich zawodowych klubów jest 2 wychowanków naszych klubów: Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) — wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium i Wojciech Pszczolarski (SKC Prostejov) — wyścig punktowy, madison.

Na ostatnich mistrzostwach świata w Hongkongu Polacy zdobyli 2 medale. Tytułu mistrza świata w scratchu bronić będzie Adrian Tekliński. Rok temu brązowy medal w wyścigu punktowym zdobył Wojciech Pszczolarski. W Apeldoornie oprócz wyścigu punktowego Pszczolarski wystartuje także w madisonie. W tej konkurencji pojedzie on w duecie z Danielem Staniszewskim.

Szanse na medal mają również Justyna Kaczkowska w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, Mateusz Rudyk w sprincie indywidualnym i drużyna sprinterów. Liczymy na to, że Polacy wyrównają, a nawet poprawiają wynik z ubiegłego roku.

Fot. PZKol — na zdjęciu Adrian Tekliński w Hongkongu ze złotym medalem