26 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów w biegach narciarskich na Zimowej OOM Podkarpackie 2018

W dniach 21-25 lutego na trasach w Ustianowej Górnej odbyły się zawody w biegach narciarskich w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowali juniorzy A (19-20 lat) i juniorzy B (17-18 lat) reprezentujący 5 województw — małopolskie, śląskie, lubelskie, dolnośląskie i podkarpackie. Klasyfikację wojewódzką wygrało woj. małopolskiego — zawodnicy z klubów tego województwa zdobyli 18 medali. W zawodach startowali zawodnicy z 10 klubów Zrzeszenia LZS, zdobyli oni łącznie 26 medali. 15 medali zdobyły kobiety (6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych), a 11 mężczyźni (4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych).

Pierwszego dnia zawodów odbyły się biegi sprinterskie. Juniorzy A i B rywalizowali na trasie 1,6 km stylem dowolnym. Wśród juniorów A złoty medal zdobył Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka), wśród juniorów B srebrny medal wywalczył Jan Żółkiewski (MULKS GR Oscar Tomaszów Lub.), a brązowy jego kolega klubowy Bartosz Głaz. Wśród juniorek A wszystkie miejsca na podium dla zawodniczek z klubów Zrzeszenia LZS — złoto Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna), srebro Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa Osieczany), a brąz jej koleżanka klubowa Iwona Piekarz. Wśród juniorek B złoty medal wywalczyła Monika Skinder (MULKS GR Oscar Tomaszów Lub.).

Drugiego dnia zawodów odbyły się biegi łączone juniorów i biegi indywidualne juniorów młodszych. Juniorzy biegi 10 km klasykiem i 10 km łyżwą. Złoty medal zdobył Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka). Juniorzy młodsi biegli na 10 km łyżwą. Ponownie dwa medale zdobyli zawodnicy MULKS GR Oscar Tomaszów Lub. — srebro wywalczył Jan Żółkiewski, a brąz Bartosz Głaz. Z kolei juniorki biegły 5 km F i 5 km C — złoty medal wywalczyła Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa Osieczany), srebrny Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna), a brązowy Klaudia Pytel (SS-R LZS Sokół Szczyrk). Wśród juniorek młodszych, które biegły na dystansie 7,5 km F brązowy medal wywalczyła Magdalena Kobielusz (SS-R LZS Sokół Szczyrk).

Trzeciego dnia rywalizowano w biegach indywidualnych techniką klasyczną. Juniorki biegły na dystansie 5 km — wszystkie medale zdobyły zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS — złoto wywalczyła Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna), srebro Klaudia Pytel (SS-R LZS Sokół Szczyrk), a brąz Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa Osieczany). Juniorki młodsze również zmagały się z dystansem 5 km — brązowy medal zdobyła Monika Skinder (MULKS GR Oscar Tomaszów Lub.). Juniorzy mieli do pokonania 10 km — złoty medal „wybiegał” Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka). Juniorzy młodsi rywalizowali na 7,5 km — złoto zdobył Jan Żółkiewski (MULKS GR Oscar Tomaszów Lub.), a brąz jego kolega klubowy Bartosz Głaz.

Ostatniego dnia odbyły się sztafety sprinterskie. Brązowy medal wśród juniorów zdobyła drużyna KS Obidowiec Obidowa w składzie Łukasz Bachleda i Maciej Sas. Wśród juniorów młodszych brązowy medal dla drużyny MULKS GR Oscar Tomaszów Lubelski I — Dawid Ciećko i Bartosz Głaz. Wśród juniorek dwa medale dla naszych klubów — złoto LKS Markam Wiśniowa Osieczany: Weronika Kaleta i Iwona Piekarz; srebro — LKS Cerbud Ptaszkowa: Agnieszka Gucwa i Marta Kalemba. Wśród juniorek młodszych złoty medal wywalczyła drużyna MULKS GR Oscar Tomaszów Lubelski — Monika Skinder i Magdalena Kuśmierz.

Fot. oom2018.podkarpackisport.pl