Katarzyna Komorowska zdobyła srebrny medal strzeleckich Mistrzostw Europy

Katarzyna Komorowska z naszego klubu KS Społem Łódź zdobyła w Gyor srebrny medal strzeleckich Mistrzostw Europy. Polka w konkurencji karabinu pneumatycznego przegrała jedynie z Dunką Stine Nielsen. Komorowska już w kwalifikacjach zaprezentowała bardzo dobrą dyspozycję. 22-letnia zawodniczka z Łodzi uzyskała rezultat 626,5 pkt (rekord Polski 626,5 pkt.!!!) i uplasowała się na trzeciej pozycji. Warto zwrócić uwagę na świetną postawę Komorowskiej w dwóch ostatnich seriach, w których uzyskała 105,3 pkt i 105,8 pkt.

W finale nasza zawodniczka nadal strzelała celnie i równo w poszczególnych seriach. Polka od początku rywalizacji plasowała się w czołówce i ostatecznie zakończyła zmagania ze srebrnym medalem, przegrywając o zaledwie 0,3 pkt z Dunką Stine Nielsen. Dla Komorowskiej srebro mistrzostw Europy jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Jej trenerem jest Grzegorz Pietrzyk.

Fot. KS Społem Łódź