26 medali zawodników z klubów Zrzeszenia LZS w Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie

W dniach 17-18 marca w Zgierzu odbyły się XXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. W mistrzostwach startował rekordowa liczba zawodników i zawodniczek — 250 z 49 klubów. Łucznicy z klubów Zrzeszenia LZS wywalczyli łącznie w łukach klasycznych i bloczkowych 26 medali — 6 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych (w łukach olimpijskich 19 medali, w bloczkowych 7 medali). W klasyfikacji medalowej łuków olimpijskich na trzech pierwszych miejscach znalazły się: LKS Łucznik Żywiec KS Obuwnik Prudnik i KS Agros Zamość — w pierwszej dziesiątce był tylko jeden klub spoza struktur Zrzeszenia LZS — KS Drukarz Warszawa z 1 zdobytym medalem. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był niewątpliwie Filip Łazowski z LKS Łucznik Żywiec, który dobył 2 złote i 1 brązowy medal — warto przypomnieć, że 17-letni łucznik jest też halowym mistrzem Polski seniorów (na seniorskich mistrzostwach zdobył 2 złote i 1 srebrny medal). Jest to sukces bez precedensu, tym bardziej, że w Zgierzu wygrał kwalifikacje z najlepszym wynikiem w kraju — 581 pkt.

Wicemistrzem kraju juniorów młodszych został ósmy zawodnik MŚJ Andrzej Nieścior z KS Agros Zamość. Brązowe medale wywalczyli Antoni Kozłowski z UKS Talent Wrocław i Mateusz Mędrzak Z LKS Łucznik Żywiec.

Złoty medale wywalczyła w Zgierzu Paulina Pintak z KS Obuwnik Prudnik, srebrny jej koleżanka klubowa Weronika Święcka. Brązowe medale wywalczyły Agnieszka Świtała KŁ Chrobry Głuchołazy i Małgorzata Kędzierska GLKS Unia Pielgrzymka.

W finale mikstów spotkały się dwie pary LKS Łucznik Żywiec — złoto wywalczyli Filip Łazowski i Karolina Jurasz, srebro przypadło w udziale Joannie Misiurze i Mateuszowi Mędrzakowi. Brązowe medale zdobyli Julia Polak i Dawid Kulik z KS Stella Kielce oraz mikst UKS Talent I Wrocław — Weronika Goclon i Antoni Kozłowski.

W drużynie wśród zawodniczek wygrał KS Obuwnik Prudnik w składzie — Paulina Pintak, Weronika Święcka, Natalia Kociuga, Aleksandra Woźniak. Prudniczanki pokonały w finale największą sensację zawodów w Zgierzu — zawodniczki LKS Jar Kielnarowa: Anna Hetman, Kinga Czarnik, Julia Pocałuń. Kielnarowianki niespodziewanie ale zasłużenie pokonały w 1/2 finału zawodniczki z Żywca, mimo iż po kwalifikacjach zajmowały dopiero 11 miejsce. Brązowe medale zdobyły zawodniczki LKS Łucznik Żywiec: Karolina Jurasz, Łucja Waligóra, Joanna Misiura, Marta Hyla i UKS Tramp Jarosław: Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina, Joanna Gilowska.

Rywalizację drużynową wśród juniorów młodszych wygrał KS Agos Zamość. Zamościanie strzelali w składzie: Andrzej Neścior, Bartłomiej Ostasz, bracia Jakub i Piotr Mamot. Brązowe medale wywalczyły drużyny LKS Łucznik Żywiec — Filip Łazowski, Mateusz Mędrzak, Adam Wojtala i UKS Talent Wrocław — Antoni Kozłowski, Jędrzej Grabowski, Wiktor Mazepa, Krzysztof Glazna.

W łukach bloczkowych mistrzem kraju został Przemysław Konecki z LUKS Orlik Goleszów, srebro zdobył Marcin Arast z LKS Łucznik Żywiec, a brązowy medal Jakub Engwer LZS SKS Raszówka. Wśród juniorek młodszych srebrny medal zdobyła Żaneta Biernat, brązowe medale jej koleżanki klubowe Patrycja BiernatAnna Kubaczko. W mikście srebro wywalczyła para z LKS Łucznik Żywiec — Patrycja Biernat i Marcin Arast.

Na zdjęciu Filip Łozowski (LKS Łucznik Żywiec)