19 medali zdobyli nasi zapaśnicy w Mistrzostwach Polski Juniorów (U-20) w stylu klasycznym

W dniach 23-24 marca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów (U-20) w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 107 zawodników z 36 klubów, w 19 z Zrzeszenia LZS. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 17 medali — 4 złote, 4 srebrne i 11 brązowych. W klasyfikacji klubowej na trzecim miejscu uplasował się AKS Piotrków Trybunalski.

Złote medale wywalczyli: w kat. 60 kg Cezary Nowak (MLUKS Orlik Wierzbica), w kat. 67 kg Aleksander Mielewczyk (GKS Cartusia Kartuzy) i w kat. 97 kg Gerard Kurniczak (KS Sobieski Poznań), 130 kg Karol Konig (UKS Sorga Zamóść). Srebrne medale zdobyli: w kat. 63 kg Nikodem Drewa (GKS Cartusia Kartuzy), 82 kg Szymon Szymonowicz (MKS Cement Gryf Chełm), 97 kg Jakub Antoszewski (KS Agros Zamość), 130 kg Kacper Troć (MKS Cement Gryf Chełm). Brązowe medale wywalczyli: w kat 55 kg Jakub Łysoń (AKS Piotrków Tryb.) i Dominik Waśkiewicz (KS Sobieski Poznań), 60 kg Michał Twardowski (AKS Piotrków Tryb.), 63 kg Łukasz Socha (AKS Piotrków Tryb.) i Krystian Piskorz (ULKS Bizon Milicz), 67 kg Michał Zawadzki (MLKS Sokół Lubawa), 72 kg Mateusz Naworol (UKS Sorga Zamość), 77 kg Piotr Zabłocki (ZKS Miastko) i Jakub Hildebrandt (GKS Cartusia Kartuzy), 82 kg Bartosz Rajter (KS Sobieski Poznań), 97 kg Michał Parsadanaszwili (KS Sobieski Poznań).