9 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich

W dniach 23-25 marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrano drugą część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich seniorów. Zawodnicy i zawodniczki walczyli o medale w biegu na dystansie techniką klasyczną — kobiety miały do pokonania 15 km, a mężczyźni 30 km, na tych dystansach rozegrano też Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów A, w sprincie drużynowym techniką dowolną i w sztafetach. Oczywiście złoty medal w biegu na 15 km wśród kobiet zdobyła Justyna Kowalczyk (KS AZS AWF Katowice), ale srebrny i brązowy medal wywalczyły zawodniczki z naszego klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany — odpowiednio Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha. Pierwszy seniorski medal w zawodach indywidualnych wywalczył Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, który zajął trzecie miejsce w biegu na 30 km oraz wywalczył złoty medal w kategorii Junior A. Wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki z naszych klubów w biegu Juniorek A — złoto wywalczyła Klaudia Pytel (SSR LZS Sokół Szczyrk), srebro Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna), a brąz Iwona Piekarz (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany). Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha — zdobyły złoto w drużynowym sprincie seniorek, pokonując Justynę Kowalczyk i Katarzynę Stokfisz. W sprincie mężczyzn czwarte miejsce zajęli Bartłomiej Rucki i Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Swój trzeci medal — srebrny — Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha zdobyły w sztafecie 4×5 km — w drużynie LKS Markam Wiśniowa-Osieczany biegły jeszcze Iwona PiekarzWeronika Kaleta.

Dodając medale z pierwszej części mistrzostw łącznie zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli ich 16.

Fot. PZN