3 medale naszych biathlonistów na mistrzostwach Polski

W dniach 27-29 marca w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie seniorów i młodzieżowców. Rozegrano konkurencje sprintu i biegu masowego. Startowało 30 kobiet i 29 mężczyzn. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 4 medale — złoty medal w biegu sprinterskim na 10 km i srebrny w biegu masowym na 15 km wywalczył Grzegorz Guzik z BLKS Żywiec, srebrny medal w biegu masowym na 12,5 km zdobyła jego koleżanka klubowa Magdalena Gwizdoń, dla której był to 33 medal w karierze w krajowym czempionacie. W biegu sprinterskim zajęła 7 miejsce. W mistrzostwach startowali także młodzi zawodnicy (przeważnie rocznik 2001) z drugiego naszego klubu UKN melafir Czarny Bór — jeszcze nie liczyli się w stawce, ale może przyszłość należy do nich.

W swoim ostatnim biegu w karierze startowała także od lat jedna z najlepszych polskich zawodniczek Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice), która po nieudanym starcie w Igrzyskach Olimpijskich postanowiła zakończyć karierę.

Fot. PZBiath. Facebook