Kacper Kłos srebro, Patrycja Piechowiak brąz na ME seniorów w podnoszeniu ciężarów

31 marca w Bukareszcie odbyły się Mistrzostwa Europy seniorek i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Polska reprezentacja zanotowała najlepszy wynik w historii, łącznie Polacy wywalczyli 7 medali — 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Dwa z nich zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS — srebro w kat. 85 kg wywalczył Kacper Kłos z MGLKS Tarpan Mrocza, a brąz w kat. 69 kg zdobyła Patrycja Piechowiak z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl. W Bukareszcie startowało 212 zawodniczek i zawodników z 31 krajów (102 seniorki z 27 państw i 110 seniorów z 29 krajów). Reprezentacja Polski liczyła 6 kobiet (w tym 1 z klubu Zrzeszenia LZS) i 8 mężczyzn (w tym 3 z naszych klubów). Piotr Poniedziałek (CLKS Mazovia Ciechanów) wystąpił w grupie B kat. 69 kg i zajął 12 miejsce, Daniel Bajer z MGLKS Tarpan Mrocza startujący w kat. 77 kg wywalczył 5 miejsce.

Złote medale zdobyli: Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra) w kat. 53 kg, Aleksandra Mierzejewska (Legia 1926 Warszawa) w kat. +90 kg i w kat. 105 kg Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole), brązowe medale wywalczyli: w wadze 94 kg Łukasz Grela (Budowlani Opole) i Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława) w kat. 90 kg.

Te wyniki cieszą, ale wiadomo, że na pomoście nie startowali zawodnicy w wielu zawieszonych federacji — ich zawieszenie kończy się wkrótce. Na Mistrzostwach Świata w Aszchabadzie w listopadzie pewnie nie będzie już tak kolorowo.

Na zdjęciu: Kcaper Kłos na lotnisku w Warszawie z medalami ME (fot. PZPC Facebook)