22 medale zdobyły nasze zapaśniczki na Mistrzostwach Polski seniorek

W dniach 6-7 kwietnia w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach Kobiet w kategorii senior. Startowały 62 zawodniczki z 26 klubów (w tym 16 klubów Zrzeszenia LZS). Zawodniczki z naszych klubów zdobyły łącznie 22 medale — 3 złote, 5 srebrnych i 14 brązowych. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył MKS Cement Gryf Chełm.

Mistrzyniami Polski zostały: w kat. 55 kg Katarzyna Krawczyk (MKS Cement Gryf Chełm), w kat. 59 kg Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard), w kat. 65 kg Nikola Chluba (LKS Dąb Brzeźnica-Rudnik).

Srebrne medale wywalczyły: 57 kg Karolina Gackowska (ULKS Gryf Wojnowo), 59 kg Karolina Wieczerza, 65 kg Patrycja Dudek, 68 kg Weronika Michalska — wszystkie MKS Cement Gryf Chełm, 76 kg Karolina Nogaj (KS Sobieski Poznań).

Brązowe medale zdobyły: 50 kg Anna Król (MKS Cement Gryf Chełm), 53 kg Katarzyna Kamińska (MKS Cement Gryf Chełm) i Magdalena Majos (ZKS Koszalin), 55 kg Ilona Sobczyńska (MKS Cement Gryf Chełm), 57 kg Patrycja Gil (LUKS Suples Kraśnik) i Magdalena Głodek (KS Bloczek Team Pelplin), 59 kg Marta Mechocka (LKS Teresin), 62 kg Magdalena Kisielińska (WLKS Siedlce), 65 kg Agata Tatar (LKS Dąb Brzeźnica-Rudnik) i Aleksandra Kotlewska (PTZNUKS Albatros SZ Wiking Wolin), 68 kg Karina Konarska (MKS Cement Gryf Chełm) i Oktawia Skraińska (ZTS Sokół Lublin), 72 kg Dorota Struszewska (MKS Cement Gryf Chełm) i 76 kg Anna Urbanowicz (MKS Cement Gryf Chełm).