Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kaszubską „Baśkę” o Puchar Marszałka

25 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz dziewiąty odbyły się oficjalne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kaszubską „Baśkę” o Puchar Marszałka. Organizatorami zawodów byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Gminny Dom Kultury w Lini oraz miejscowy Urząd Gminy. Niemalże 100 zawodników z różnych stron województwa przystąpiło do zmagań walcząc o atrakcyjne nagrody. Sędzią zawodów był Tadeusz Meyer.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kazimierz Labuda (FC Sierakowice), drugie miejsce wywalczył Andrzej Trochowski (Hotel Zamek Gniew), a trzecie Ignacy Błaszkowski (Zolo Du Węsiory). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna FC Sierakowice (powiat kartuski) przed Mostami (powiat pucki) oraz Hotel Zamek Gniew (powiat tczewski). Okazałymi pucharami nagrodzono także najstarszego zawodnika, którym po raz kolejny okazał się 86-letni Mieczysław Sobisz z Lęborka, najmłodszym zawodnikiem był 27-letni Andrzej Labuda z Lini. Najlepszą zawodniczką z gminy Linia okazała się Lidwina Pipka z Lini.