MTB Pomerania Maraton 2018

24 marca 2018 r. w Luzinie odbyła się inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton 2018. Na starcie pojawiło się 239 spragnionych rowerowych emocji kolarzy, którzy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi na mocno interwałowej trasie. Ze względu na ujemne temperatury i opady śniegu, tuż przed samymi zawodami, organizator skrócił najdłuższy dystans Mega do 55 kilometrów przy 1100 metrach przewyższenia.

Na najdłuższej trasie zwyciężył Przemysław Ebertowski z ASE Trek Gdynia, wśród kobiet wygrała Monika Kulling z KLIF MTB Team Chłapowo. Dystans Speed najszybciej pokonał Paweł Szczygielski z The Barbers Team, w rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Zabłocka z MLKS Baszta Bytów. Młodzież w Luzinie ścigała się na trasach Junior, na dystansach 500 m oraz 3 km. W najmłodszej kategorii do lat 8 wygrał Borys Świetlicki, wśród dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej najszybsza była Kinga Słomion, na dłuższym dystansie Junior najszybciej do mety dojechał wśród chłopców Stanisław Jeka, a wśród dziewcząt  Julia Słomion.

Impreza została dofinansowana przez Gminę Luzino, Powiat Wejherowski oraz Pomorski LZS ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.