Za nami już dwa biegu IV edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej

Robert Derda ze Świnoujścia zwyciężył w I biegu IV edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Trasę Dziwnów — Dziwnówek — Dziwnów, długości ok. 9400 m, pokonał w czasie 35,15 min. Czas ten jest nowym rekordem trasy! Drugi na metę wbiegł Łukasz Szymański z Pobierowa, a trzeci Arkadiusz Borysiuk z KB Kamień Pom. Wśród kobiet najszybciej pobiegła Joanna Paczyńska z Goleniowa wygrywając na finiszu z Dorotą Kowalską z KB Kamień Pom. i Elą Musiał z Wysokiej Kamieńskiej. W pierwszym biegu DLB wystartowało 40 zawodników, w tym 11 kobiet.

W II biegu startowały 43 osoby, w tym 11 kobiet. Zawodnicy mieli do pokonania ok. 6680 m ścieżkami leśnymi pomiędzy Dziwnówkiem a Łukęcinem. Zwyciężył Łukasz Szymański z Pobierowa przed Dawidem Różańskim z Dziwnowa i Tomaszem Magalskim z Klubu Biegacza z Kamienia Pomorskiego. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Joanna Paczyńska z Goleniowa, druga była Dorota Kowalska — KB Kamień Pom., a trzecia Katarzyna Ogrodowicz — również z KB Kamień Pom.

LUKS „Bałtyk” Dziwnów, organizator Dziwnowskiej Ligi Biegowej, serdecznie dziękuje niezawodnym strażakom OSP Dziwnów: Sylwii Cieślak-Kruszewskiej, Włodzimierzowi Heweltowi i Krystianowi Skuzie za pomoc techniczną, Małgosi Janawie za obsługę biura zawodów i dokumentację fotograficzną oraz pani Wiesi Kasabule za pomoc w przygotowaniu pucharów i dyplomów.

Kolejny bieg odbędzie się 28 kwietnia na trasie liczącej ok. 6940 metrów: Międzywodzie — Międzywodzie.

(Jerzy Janawa LUKS „Bałtyk” Dziwnów, woj. zachodniopomorskie)