36 medali naszych zawodników na MP juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów

W dniach 13-15 kwietnia w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowało 47 zawodniczek i 111 zawodników z 57 klubów (w tym 39 Zrzeszenia). Łącznie juniorzy i juniorki z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 36 medali — 20 wywalczyły kobiety (na 24 możliwe do zdobycia), a 16 mężczyźni. Klasyfikację klubową wygrał MGLKS Tarpan Mrocza przed LKS Omega Kleszczów i WLKS Nowe Iganie.

Jako pierwsze na pomoście wystąpiły juniorki. Złote medale wywalczyło 6 naszych zawodniczek: w kat. 48 kg Klaudia Ołubek (LKS Omega Kleszczów), kat. 53 kg Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów), kat. 63 kg Marta Kożuchowska (AKS Myślibórz), kat. 69 kg Klaudia Głąb (LKS Dobryszyce), kat. 90 kg Elżbieta Uziak (WLKS Nowe Iganie) i kat. +90 kg Magdalena Karolak (LKS Omega Kleszczów). Wicemistrzyniami kraju zostało również 6 zawodniczek: kat. 53 kg Klaudia Luterek (KS Agros Zamość), kat. 58 kg Aleksandra Pepłowska (CLKS Mazovia Ciechanów), kat. 63 kg Patrycja Kołtowska (LKS Polwica Wierzbno), 69 kg Weronika Zielińska (TS Nida Nidzica), kat. 75 kg Emilia Rechul (KS Agros Zamość), kat. +90 kg Patrycja Grochowska (KS Klimat Łapy). Nasze zawodniczki zdobyły 8 brązowych medali: kat. 48 kg Natalia Bobrowska (MKS Unia Hrubieszów), kat. 53 kg Karolina Brzostek (UOLKA Ostrów Mazowiecka), kat. 58 kg Karolina Czajka (MKS Unia Hrubieszów), kat. 63 kg Karolina Żabińska (LKS Dobryszce), kat. 69 kg Aleksandra Kopka (LKS Omega Kleszczów), 75 kg Magda Szmytka (LKS Burza Burzenin), kat. 90 kg Małgorzata Kożuchowska (AKS Myślibórz), kat. +90 kg Ewa Kiełbus (AKS Myślibórz).

W punktacji Sinclaira najlepsza okazała się Sylwia Oleśkiewicz przed Magdą Karolak, a najbardziej utytułowanym trenerem Sebastian Ołubek, jego zawodniczki wywalczyły 6 medali — jest trenerem w LKS Omega Kleszczów i LKS Dobryszyce.

Z kolei zawodnicy z naszych klubów zdobyli 6 złotych medali, 4 srebrne i 6 brązowych. Mistrzowskie tytuły wywalczyli: kat. 62 kg Kacper Mogielnicki (MULKS Zirve Terespol), kat. 69 kg Piotr Kudłaszyk (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), kat. 77 kg Przemysław Korneluk (MGLKS Tarpan Mrocza), kat. 85 kg Bartłomiej Adamus (LKS Opocznianka Opoczno), kat. 94 kg Paweł Szmeja (MKS Narew Pułtusk), kat. 105 kg Marcin Izdebski (ŁKS Orlęta Łuków). Wicemistrzami kraju zostali: kat. 56 kg Jakub Kudryk (LUKS Meyer Elbląg), kat. 69 kg Dominik Góralski (LKS Polwica Wierzbno), kat. 85 kg Kacper Kłos (MGLKS Tarpan Mrocza), kat. 94 kg Kacper Badziągowski (MGLKS Tarpan Mrocza). Brązowe medale wywalczyli: kat. 56 kg Karol Maksymowicz (KS Agros Zamość), kat. 62 kg Rafał Kaczyński (LUKS Meyer Elbląg), kat. 69 kg Jakub Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza), kat. 77 kg Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów), kat. 85 kg Łukasz Kwapich (MGLKS Tarpan Mrocza), kat. 94 kg Mateusz Sokołowski (LKS Znicz Biłgoraj).

Niewątpliwie ozdobą tych mistrzostw była rywalizacja w kategorii 85 kg — sensacyjnego wicemistrza Europy seniorów sprzed dwóch tygodni Kacpra Kłosa z najlepszym ubiegłorocznym sztangistą Europy do lat 17 Bartłomiejem Adamusem. Starcie wygrał Adamus, wyprzedzając w dwuboju Kłosa o 3 kg. W takiej samej kolejności wygrali też klasyfikację sinclair’a.

Fot. PZPC Facebook