3 medale naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w Boksie olimpijskim seniorów

28 kwietnia w Karlinie zakończyły się 89. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie olimpijskim. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 3 medale. Złoto w kategorii 75 kg wywalczył Bartosz Gołębiewski z KKS Rushh Kielce, srebro w kat. 91 kg zdobył Tomasz Niedźwiecki BKS Orkan Gorzów Wielkopolski, a brąz w kat. 52 kg Wasilij Iskra z UKS Boks Team Oława. Dawniej boks w naszym Zrzeszeniu był niezwykle popularny, dziś bokserów szkoli i trenuje zaledwie kilkanaście klubów, więc każdy sukces jest dla nas ważny. Jak twierdzą fachowcy mistrzostwa stały na dobrym poziomie, a ich ozdobą była walka finałowa w wadze 91 kg między Tomaszem Niedźwieckim a Michałem Soczyńskim z KS Paco Lublin, nasz zawodnik przegrał stosunkiem głosów 3:2. Warto przypomnieć, że Niedźwiecki był już mistrzem Polski dwa lata temu, potem nagle zniknął z ringu, by powrócić w tym roku. Z kolei Bartosz Gołębiewski obronił tytuł z ubiegłego roku, a także był wicemistrzem w latach 2015 i 2016.

Fot. echodnia.eu Sławomir Stachura