Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po raz ósmy zdobyła tytuł mistrzyń Polski w unihokeju

Unihokeistki naszego klubu Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po raz ósmy zdobyły tytuł mistrzyń Polski. Finałowy mecz odbył się 21 kwietnia. Zawodniczki z Gdańska pokonały w nim 7:6 MMKS Podhale II Nowy Targ. Jak przystało na finał mecz był pełen dramaturgii, zwrotów akcji, pięknych bramek i wspaniałych interwencji bramkarskich. W pierwszej tercji był remis 3:3, drugą wygrały gdańszczanki 3:0 i wydawało się, że już jest po meczu, ale wtedy nowotarżanki rzuciły się do odrabiania strat i prawie im się udało, w 53 minucie doprowadziły do remisu. W 56 minucie meczu gola na wagę złota zdobyła Karolina Damps. MVP spotkania zostały: Anna Raczkowska (Gdańsk) i Dominika Buczek (Podhale II). Trenerami naszego mistrza są: Paweł Ludwichowski, Bogdan Zajdziński, Piotr Ludwichowski.

Po zakończeniu spotkania odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodniczek sezonu 2017/2018. Oto zestawienie nagrodzonych:

• Najlepszy bramkarz Salming Ekstraligi Kobiet: Patrycja Bernacka (Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk)
  • Najlepszy lewy obrońca: Joanna Szelzchen (PKS MOS Zbąszyń)
  • Najlepszy prawy obrońca: Weronika Noga (Interplastic Olimpia Osowa)
  • Najlepszy lewoskrzydłowy: Weronika Grądzka (Interplastic Olimpia Osowa)
  • Najlepszy środkowy: Gabriela Pysz (MMKS Podhale II Nowy Targ)
  • Najlepszy prawoskrzydłowy: Dominika Buczek (MMKS Podhale II Nowy Targ)
  • Nagroda publiczności: Dominika Buczek (MMKS Podhale II Nowy Targ).