11 medali karateków LKS Zarzewie Prudnik w Mistrzostwach Polski

22 kwietnia w Suchym Lesie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim. Do zawodów zgłosiło się 310 zawodników z 55 klubów. Startowali w 452 osobokonkurencjach. W zawodach startował tylko jeden klub Zrzeszenia LZS — LKS Zarzewie Prudnik. Jego zawodnicy zdobyli 11 medali — 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe oraz 112 punktów w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Klub uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Złoty medal w kategorii kadetek (14-15 lat) w wadze do 54 kg w kumite zdobyła Aleksandra Bartoszewska, wywalczyła także srebro w kata. Złote medale wśród juniorów zdobyli Magdalena Kruczek w kumite (do 53 kg), Julia Niżyńska w kata i drużyna w kata w składzie: Magdalena Kruczek, Julia Niżyńska, Karolina Zelasko. Srebrne medale wśród juniorów wywalczyli: Karolina Zelasko w kumite (do 59 kg) i drużyna mężczyzn w kumite w składzie: Kamil Bartoszewski, Jakub Hnatiuk, Jakub Świczewski. Brązowe krążki zdobyli: Kamil Bartoszewski w kata i kumite, Jakub Świczewski w kumite (do 69 kg) i Karolina Zelasko w kata. Gratulujemy!