6 medali naszych zawodników na Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym

W dniach 26-29 kwietnia w Krośnie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 6 medali — 3 srebrne i 3 brązowe. W najbardziej prestiżowej konkurencji, grze pojedynczej, Mistrzostw Polski Juniorów w Krośnie triumfowała Anna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) oraz Samuel Kulczycki (Olimpia Unia-Grudziądz). W finale kobiet byliśmy świadkami nietypowej rywalizacji. Na przeciwko siebie stanęły siostry: Anna i Katarzyna Węgrzyn. Obie zawodniczki stworzyły emocjonujące widowisko, ale górą była Anna, która wygrała 4:2. Warto przypomnieć, że siostry Węgrzyn dopiero od niedawna reprezentują AZS UE Wrocław — przez wiele lat były zawodniczkami klubu Zrzeszenia LZS — UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie. Miejsca 5-8 w rywalizacji juniorek zajęły: Zuzanna Błażejewicz (LUKS Chełmno) i Sandra Kozioł (UKS Dojlidy Białystok).

Wśród juniorów okazały puchar za mistrzostwo Polski wzniósł 16-letni Samuel Kulczycki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), wychowanek GKS Gorzovia Gorzów Wlkp. W finale ograł 4:2 Przemysława Walaszka z UKS Dojlidy Białystok, który sięgnął po srebro. Walaszek w półfinale pokonał lidera tabeli rankingowej Artura Grelę z Olimpii-Unii Grudziądz.

Srebrny medal w grze podwójnej juniorów wywalczyli Przemysław Walaszek (UKS Dojlidy Białystok) i Kacper Petaś (MLKS Ostródzianka Ostróda). W finale przegrali 3:1 z Arturem Grelą (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) i Janem Zandeckim reprezentującym AZS AWFiS Gdańsk.

W grze mieszanej brązowy medal wywalczył Bartosz Sułkowski z UKS Płomień Limanowa w parze z Klaudią Franaszczuk reprezentującą MKS Skarbek Tarnowskie Góry.

Jeszcze przed startem turnieju drużynowego juniorek wiadomo było, że po złoto mogą sięgnąć tylko siostry Węgrzyn. I tak się stało w finale pokonały 3:0 zawodniczki LUKS Chełmno — Zuzannę Błażejewicz i Agatę Szczukę. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki UKS Dojlidy Białystok — Sandra Kozioł i Weronika Mielnicka. W turnieju drużynowym juniorów brąz zdobyli zawodnicy MLKS Ostródzianka Ostróda — Kacper Petaś, Jakub Kuźmicz, Wojciech Chrząszcz i Jędrzej Żebrowski.