8 medali naszych zawodników na Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym

W dniach 19-22 kwietnia w Drzonkowie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie stołowym. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 8 medali — 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. W turniejach indywidualnych wystartowało po 64 zawodniczek i zawodników. W najwyżej rozstawionych indywidualnie trójkach były 2 zawodniczki z klubów LZS — Zuzanna Wielgos reprezentująca LZS Kąkolówka i Wiktoria Wróbel (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) i jeden pingpongista — Miłosz Sawczak z Płomienia Limanowa.

Niestety w ósemce najlepszych młodzików nie znalazł się żaden przedstawiciel klubu LZS. Najlepsze miejsca 9-12 zajęli Marcel Błaszczyk (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) oraz Karol Sułkowski i Miłosz Sawczak z UKS Płomień Limanowa.

W ósemce najlepszych młodziczek znalazły się 3 zawodniczki z naszych klubów. Dwie z nich Zuzanna Wielgos LZS Kąkolówka i Wiktoria Wróbel (Dwójka Rawa Mazowiecka) stoczyły w półfinale pasjonujący pojedynek zakończony wynikiem 3:2 dla Zuzanny Wielgos, która w finale pokonała Annę Brzyską z PKS Kolping Jarosław 3:1. Już partia otwarcia wygrana przez pingpongistkę LZS na przewagi pokazała, że będzie to bardzo zacięte spotkanie. Kolejny set również padł łupem Wielgos. Tym razem wygrała 11:9 i w finale prowadziła już 2:0. Wtedy obudziła się Brzyska, która prowadziła nawet 7:2, a ostatecznie wygrała trzeciego seta… 13:11. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii wygrała Wielgos zapewniając sobie tym samym złoty medal. Brązowy medal zdobyła Wiktoria Wróbel. Na miejscu 5-8 sklasyfikowana została Klara Lemańska (MLKS Krajna Sępolno Krajeńskie).

Złota i srebrna medalista w grze podwójnej stworzyły duet, który pewnie sięgnął po złoto. Brązowy medal w grze podwójnej zdobyła Wiktoria Wróbel (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) — jej partnerką była Emilia Skuba (KS Bronowianka Kraków).

Złoty medal w grze podwójnej wywalczył Marcel Błaszczyk (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka), który startował w parze z Dawidem Jadamem z PKS Kolping Jarosław. Para ta w pasjonującym meczu pokonała 3:2 duet: Dawid Michna (Lis Sierakowice) — Alan Kulczucki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz). Mistrzowie Polski to najmłodsi zawodnicy w stawce, którzy przed dwoma tygodniami rozdawali karty podczas Grand Prix Polski Żaków. Brązowy medal w grze podwójnej zdobyli Miłosz Sawczak i Karol Sułkowski z UKS Płomień Limanowa.

W turnieju drużynowym młodzików srebrny medal wywalczyła drużyna UKS Płomień Limanowa, która w finale przegrała 3:1 z gospodarzami ZKS Drzonków. Wśród dziewcząt królował LZS Kąkolówka. Zuzanna Wielgos i Emilia Skiba straciły w całym turnieju tylko 3 partie i zdobyły złoto, pokonując w finale KS Mysław.