Wielkopolski finał o „Złotą Wieżę” i turniej warcabowy

21 kwietnia w Łeknie rozegrano koło Wągrowca rozegrano już tradycyjnie Wielkopolski Finał Ogólnopolskiego Turnieju o „Złotą Wieżę”. Startowały drużyny reprezentujące 11 powiatów. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się powiat Gniezno, czyli drużyna LKS Chrobry Gniezno. Wygrali wszystkie mecze i z kompletem punktów zdobyła tytuł Mistrza Wielkopolski LZS w szachach. Punkty dla Chrobrego zdobyli: Krzysztof Chojnacki — 5, Szymon Banach — 4,5, Krzysztof Raczyński — 5, Oktawia Wilk — 4,5 (wszyscy z 5 partii). Drugie miejsce zajął powiat Piła, a trzecie powiat Ostrowski. Szachiści z Gniezna będą reprezentować Wielkopolskę na finale Ogólnopolskiego Turnieju o „Złotą Wieżę”.

W Wielkopolskim Turnieju Warcabów 64-polowych startowało 7 drużyn powiatowych. Wygrał powiat czarnkowsko-trzcianecki przed gostyńskim i szamotulskim.