Gadżijew — srebro, Baran i Krawczyk — brąz na ME w Zapasach seniorów

6 maja zakończyły się Mistrzostwa Europy w Zapasach seniorów w rosyjskim Kaspijsku. Rywalizowano w stylu wolnym i klasycznym mężczyzn oraz w zapasach kobiet. Polska reprezentacja zdobyła 4 medale — dwa srebrne i dwa brązowe — 3 z nich wywalczyli zawodnicy z naszych klubów. Wicemistrzem Europy w stylu wolnym został Magomedmurad Gadżijew (kat. 70 kg, AKS Piotrków Trybunalski), brązowe medal wywalczyli: Katarzyna Krawczyk (kat. 53 kg, Cement Gryf Chełm) i Robert Baran (kat. 125 kg, LKS Ceremanik Krotoszyn) też styl wolny. Wicemistrzynią Europy została także Roksana Zasina (kat. 55 kg, ZTA Zgierz).

W sumie na Mistrzostwa Europy do Kaspijska pojechało 9 zawodników i zawodniczek z klubów Zrzeszenia LZS (na 21 wszystkich). W stylu klasycznym startowało 3 naszych zawodników — w kat. 72 kg Gevorg Sahakyan (GKS Cartusia Kartuzy) zajął 5 miejsce (najlepsze wśród klasyków, podobnie jak Dawid Kareciński ze Śląska Wrocław), w kat. 82 kg Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań) był 16, a w kat. 87 kg jego kolega klubowy Tadeusz Michalik zajął 9 miejsce. Wśród zapaśniczek klub Zrzeszenia reprezentowała tylko Katarzyna Krawczyk. W stylu wolnym startowało 5 zawodników — wszyscy reprezentowali kluby naszego Zrzeszenia. Oprócz medalistów w turnieju walczyli także: w kat. 65 kg Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard), który był 5, w kat. 86 kg jego kolega klubowy Zbigniew Baranowski, który zajął 7 miejsce i w kat. 92 kg Sebastian Jezierzański (LKS Dąb Brzeźnica), który uplasował się na 8 miejscu.

PZZ Facebook