Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów dziewcząt i chłopców do lat 15 i 17

W dniach 10-13 maja w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów dziewcząt i chłopców do lat 15 i 17. Jak co roku jest to przegląd tego, co polskie ciężary mają najlepszego w kategorii młodzik oraz junior młodszy. W mistrzostwach startowało w sumie 253 zawodników i zawodniczek (104 dziewczęta i 149 chłopców) z 30 klubów reprezentujących 13 województw. W klasyfikacji łącznej najlepszy okazał się LKS Dobryszyce 78 pkt, przed LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl 76 pkt i LKS Znicz Biłgoraj 62 pkt. Klasyfikację województw wygrało lubelskie przed łódzkim i wielkopolskim.

Jako pierwsze do boju wystartowały dziewczęta. I był to występ znakomity — pobito 9 rekordów Polski. W kategorii wiekowej do lat 15 startowało 49 zawodniczek, najlepiej obsadzone były kategorie 48 kg — 11 zawodniczek i 58 kg — 8.

Mistrzyniami Zrzeszenia LZS w poszczególnych wagach zostały: 44 kg Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), 48 kg Małgorzata Myjak (LUKS Nowosądeczanin Muszyna), 53 kg Maria Połka (KS Promień Opalenica), 58 kg Karolina Kulik (LUKS Meyer Elbląg), 63 kg Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), 69 kg Zuzanna Protokowicz (LKS Polwica Wierzbno), 75 kg Maria Karolak (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki), + 75 kg Wiktoria Grochowska (KS Klimat Łapy). W punktacji Sinclaira najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Monika Marach — 165 kg (75 kg + 90 kg) — 227,39 pkt.

Srebrne medale zdobyły: 44 kg Olga Zielewicz (KS Promień Opalenica), 48 kg Zuzanna Połka (KS Promień Opalenica), 53 kg Natalia Górniak (MKS Unia Hrubieszów), 58 kg Milena Pawlos (KS Pasja Biłgoraj), 63 kg Daria Dyndał (AKS Myślibórz), 69 kg Julia Pikulska (LKS Polwica Wierzbno), 75 kg Nikola Zalewska (AKS Myślibórz), + 75 kg Klaudia Winkler (LKS Dobryszyce).

Brązowymi medalistkami zostały: 44 kg Zuzanna Ślipek (GKS Zamek Gołańcz), 48 kg Patrycja Górna (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 53 kg Noela Syjud (AKS Myślibórz), 58 kg Olga Matysiak (LUKS Chełm), 63 kg Natalia Mrozik (LKS Znicz Biłgoraj), 69 kg Julia Pytel (AKS Myślibórz), + 75 kg Martyna Narewska (UOLKS Ostrów Maz.).

W kategorii wiekowej do lat 17 startowało 55 zawodniczek, najlepiej obsadzone wagi to: 53 kg — 8 zawodniczek i 69 kg — 11.

Mistrzyniami Zrzeszenia LZS w poszczególnych wagach zostały: 48 kg Klaudia Celińska-Mysław (WLKS Nowe Iganie), 53 kg Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), 58 kg Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza), 63 kg Paulina Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów), 69 kg Klaudia Cicha (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 75 kg Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów), 90 kg Agnieszka Rak (LKS Znicz Biłgoraj), + 90 kg Natalia Fota (KS Wisła Puławy). W punktacji Sinclaira najbardziej wartościowy wynik uzyskała — Wiktoria Wołk 175 kg (78 kg + 97 kg) — 243,40 pkt.

Srebrne medale wywalczyły: 48 kg Honorata Kołosowska (LKS Dobryszyce), 53 kg Stella Lubasińska (UKS Talent Wrocław), 58 kg Patrycja Powroźnik (GULKS Niemce), 63 kg Paulina Hyla (WLKS Nowe Iganie), 69 kg Paulina Smolnicka (LKS Polwica Wierzbno), 75 kg Karolina Michałek (UKS Talent Wrocław), 90 kg Oliwia Średzińska (LKS Dobryszyce), + 90 kg Martyna Komorowska (KS Promień Opalenica).

Brązowe medale zdobyły: 48 kg Karolina Leszczyńska (LSSS Start Maków Maz.), 53 kg Wiktoria Litwin (MKS Unia Hrubieszów), 58 kg Natalia Pakuszewska (CLKS Mazovia Ciechanów), 63 kg Eliza Ciołkosz (UKS Talent Wrocław), 69 kg Wiktoria Kulik (LUKS Meyer Elbląg), 75 kg Magdalena Szumska (LKS Polwica Wierzbno), 90 kg Karina Mańczak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), + 90 kg Julia Janiak (MKS Unia Hrubieszów).

W kategorii wiekowej chłopców do lat 15 startowało 63 zawodników — najlepiej obsadzone kategorie to 62 kg — 14 zawodników i 56 kg — 10.

Mistrzami Zrzeszenia w poszczególnych wagach zostali: 45 kg Klaudiusz Zoracki (GKS Zamek Gołańcz), 50 kg Marcin Wiatrowicz (MGLKS Tarpan Mrocza), 56 kg Hubert Tomczak (GKS Łokietek Brześć Kuj.), 62 kg Patryk Barański (LKS Dobryszyce), 69 kg Paweł Złotkowski (UOLKA Ostrów Maz.), 77 kg Marcin Szlachta (LKS Znicz Biłgoraj), 85 kg Damian Dmowski (WLKS Siedlce Iganie Nowe), + 85 kg Szymon Lisiak (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl).

Srebrne medale wywalczyli: 45 kg Mikołaj Paterek (MLKS Krajna Sępólno Kraj.), 50 kg Hubert Pietrzak (TS Nida Nidzica), 56 kg Jakub Czarnowski (LSSS Start Maków Maz.), 62 kg Maciej Szymański (KSS Husaria Lubraniec), 69 kg Marcin Zieliński (KSS Husaria Lubraniec), 77 kg Oskar Bujacz (LKS Omega Kleszczów), 85 kg Miłosz Wawrzyszcz (LSSS Start Maków Maz.), + 85 kg Cezary Portka (LKS Znicz Biłgoraj).

Brązowe medale zdobyli: 45 kg Piotr Jeromin (MULKS Zirve Terespol), 50 kg Kacper Winczewski (KSS Husaria Lubraniec), 56 kg Łukasz Bogusz (GCK Kobylany), 62 kg Szymon Gruszecki (KS Wisła Puławy), 69 kg Patryk Staniszewski (KS Wisła Puławy), 77 kg Filip Jeziorski (LKS Burza Burzenin), 85 kg Kacper Grabowski (Olimpijczyk Łuków), + 85 kg Dawid Kopka (LKS Omega Kleszczów).

W kategorii wiekowej do lat 17 startowało 86 zawodników — najlepiej obsadzone kategorie to: 69 kg — 15 zawodników i 77 kg — 14.

Mistrzami Zrzeszenia zostali w poszczególnych kategoriach wagowych: 56 kg Kacper Bogusz (GCK Kobylany), 62 kg Martin Stasik (Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 69 kg Arkadiusz Mocny (Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 77 kg Michał Kościuk (MKS Unia Hrubieszów), 85 kg Daniel Kołecki (KS Ciechan Ciechanów), 94 kg Szymon Trytek (KS Agros Zamość), 105 kg Maciej Cios (LKS Znicz Biłgoraj), + 105 kg Olaf Pasikowski (LKS Dobryszyce).

Srebrne medale wywalczyli: 56 kg Tomasz Kowalski (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 62 kg Aleksander Bryłka (LKS Opocznianka Opoczno), 69 kg Szymon Kołtowski (LKS Polwica Wierzbno), 77 kg Jakub Gocałek (LKS Dobryszyce), 85 kg Łukasz Hyla (LKS Dobryszyce), 94 kg Jan Borucki (KS Wisła Puławy), 105 kg Jakub Dziewiczkiewicz (MKS Unia Hrubieszów), + 105 kg Dominik Joniec (KS Agros Zamość).

Brązowe medale zdobyli: 56 kg Marcel Roczniewski (AKS Promień Police), 62 kg Jakub Trytek (KS Agros Zamość), 69 kg Kacper Przybył (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 77 kg Sebastian Kłos (GCK Kobylany), 85 kg Konrad Romańczuk (SKS Feniks Siedlce), 94 kg Filip Marciniak (KSS Husaria Lubraniec), 105 kg Adrian Adamczyk (LKS Opocznianka Opoczno), + 105 kg Marcin Pachuta (GLKS POM-Iskra Strzyżewice).

W klasyfikacji Sinclaira wśród młodzików najlepszy był Patryk Barański 180 kg (83 kg + 97 kg) — 265,35 pkt, a wśród juniorów młodszych Martin Stasik 240 kg (107 kg + 133 kg) — 345,24 pkt.

Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS I KS Agros Zamość, współorganizatorami: WZ LZS w Lublinie, Urząd Miasta Zamość, OSiR Zamość, Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów. Mistrzostwa dofinansowało MSiT. Medale uczestnikom wręczali m.in.: wiceprzewodniczący KZ LZS Marek Mazur, prezes PZPC Mariusz Jędra, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk,, prezes LOZPC Zdzisław Żołopa oraz prezes KS Agros Zamość Konrad Firek.

Fot. PZPC Facebook