XXIV OOM w sportach halowych — medale naszych w szachach (4), badmintonie (5) i taekwondo (11)

27 kwietnia rozpoczęła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. W 2018 roku gospodarzem imprezy jest Wielkopolska. Zawody odbędą się w 12 sportach, na 20 obiektach w 12 miastach, wystartuje w nich ok. 4 tysięcy uczestników. Zawodnicy walczyć będą o medale w: badmintonie, boksie, brydżu sportowym, gimnastyce (artystyczna, sportowa i trampolina), judo, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis ziemny, tenis stołowy i zapasy (styl klasyczny i wolny, zapasy kobiet). Ceremonii otwarcia OOM Wielkopolska 2018 odbyła się 27 kwietnia w sali sportowo-widowiskowej SP nr 2 w Swarzędzu Zalasewie. Znicz olimpijski zapalił mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski. Odbyły się już zawody w gimnastyce artystycznej, skokach na trampolinie i brydżu sportowym — tu nie mieliśmy swoich reprezentantów. W tenisie stołowym zdobyliśmy 12 medali (osobny tekst). Zakończyły się też turnieje w szachach, badmintonie i taekwondo olimpijskim.

W szachach startowali zawodnicy i zawodniczki w dwóch grupach wiekowych — U-12 i U-14. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 4 medale — wśród chłopców do lat 12 mistrzem OOM został Jakub Chyży (LKSz GCKiP Czarna), a wśród dziewcząt do lat 12 srebrny medal wywalczyła Martyna Starosta (UKS Rodło Opole). Z kolei wśród chłopców do lat 14 srebrny medal wywalczył Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole), a brązowy wśród dziewcząt Barbara Goraj (UKS Czarny Koń Olkusz). W klasyfikacji klubowej na drugim miejscu uplasował się nasz klub MUKS Stoczek 45 Białystok.

W zawodach taekwondo olimpijskie wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 48 klubów reprezentujących 11 województwo — wśród nich było 11 klubów naszego Zrzeszenia. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 11 medali, a najlepszy z naszych klubów ULKST Borne Sulinowo uplasował się na 12 miejscu. Medale wywalczyli: w dwuboju technicznym K4 Hanna Gaworecka ULKST Borne Sulinowo — brąz, w dwuboju technicznym M3 Kamil Klekotta ULKST Borne Sulinowo — złoto, w kat. 29 kg — Nadia Chrapońska LUKS Kantor Częstochowa — brąz, w kat. 59+ Martyna Konieczna UKS Atlas Tarnowo Podgórne — brąz, 37 kg Kacper Dobrzański LUKS Kantor Częstochowa — brąz, 53 kg Kamil Klekotta ULKST Borne Sulinowo — brąz, 57 kg Olivier Amani ULKSW Pomorze Świnoujście — srebro i Igor Sapała LUKS Kantor Częstochowa — brąz, 61 kg Michał Mikulski UKS Victoria Morąg, 65 kg Łukasz Łukawski ULKSW Pomorze Świnoujście — brąz, 65+ kg Kamil Miąc UKS ZS Bełżyce — brąz.

W badmintonie nasi zawodnicy zdobyli 5 medale — w grze podwójnej dziewcząt złoto wywalczyły Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna), w grze podwójnej chłopców srebro zdobył Szymon Ślepecki z LKS Technik Głubczyce, który grał w parze z Jakubem Melaniukiem (UKSB Milenium Warszawa), w grze pojedynczej dziewcząt brązowe medale zdobyły Anastasia Kosenchuk (UKS Hubal Białystok) i Julia Pławecka (UKS Plesbad Pszczyna), brązowy medal wywalczyła także w grze podwójnej dziewcząt Aleksandra Radziszewska z UKS Hubal Białystok, która grała w parze z Weroniką Górniak (UKSB Milenium Warszawa).

Fot. Galeria OOM Wielkopolska 2018