23 medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów na OOM w zapasach w stylu wolnym

W dniach 18-20 maja w Krotoszynie odbył się turniej OOM w zapasach mężczyzn w stylu wolnym. Startowało w nim 160 zawodników z 57 klubów z 15 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 23 medale — 3 złote, 6 srebrnych i 14 brązowych. Najsilniej obsadzona była kategoria 60 kilogramów, w której rywalizowało 23 zawodników, najmniej liczna była 48 kilogramów — 10 zawodników. Klasyfikację klubową wygrał LKS Mazowsze Teresin, a trzecie miejsce zajął LKS Ceramik Krotoszyn, w klasyfikacji województw zwyciężyło mazowieckie przed dolnośląskim i lubelskim.

Złotymi medalistami OOM z naszych zawodników zostali: w kat. 60 kg Dominik Mytkowski (ZKS Koszalin), 71 kg Damian Korbus (ZKS Koszalin) i w kat. 110 kg Hubert Wiśniewski (LKS Mazowsze Teresin).

Srebrne medale zdobyli: 48 kg Brajan Szreder (MOSiR Grajewo), 55 kg Adrian Gorczyca (WLKS Siedlce), 60 kg Klaudiusz Pachuta (LKS Iskra Spiczyn), 65 kg Artur Gibasiewicz (LKS Ceramik Krotoszyn), 80 kg Kacper Bieleń LKS (Orzeł Namysłów) i 110 kg Łukasz Augustajtys (PTZNUKS Albatros SZ Wiking Wolin).

Brązowe medale wywalczyli: 45 kg Sebastian Indycki (AKS Białogard) i Kacper Chaba (ULKS Bizon Milicz), 48 kg Łukasz Nowakowski (KS Bloczek Team Pelplin) i Szymon Chmielewski (LKS Iskra Spiczyn), 55 kg Krystian Knap (LMKS Krasnystaw) i Mairbek Salimov (UAKS Podlasie Białystok), 60 kg Wojciech Wysocki (LKS Mazowsze Teresin) i Krystian Krupiński (LKS Orzeł Namysłów), 65 kg Eryk Gibasiewicz (LKS Ceramik Krotoszyn) i Bartłomiej Rybczyński (KS Lotnik Wrocław), 71 kg Kasjan Czubaszek (GLKS Orzeł Karolewo) i Jakub Sieczka (LKS Mazowsze Teresin), 80 kg Maksym Koshelevych (LUKS Suples Kraśnik), 110 kg Krzysztof Cieślak (MGLKS Wiatr Wołów).