XXXII Ogólnopolski Bieg Pamięci Rogoźnica — GrossRosen 2018

12 maja 2018 roku na obiektach sportowych i w parku w Rogoźnicy odbył się XXXII Ogólnopolski Bieg Pamięci Rogoźnica — Gross Rosen 2018. Bieg ten obok walorów sportowych ma również wymiar historyczny. Zgodnie z tradycją przed rozpoczęciem biegów złożony został wieniec pod Mauzoleum na terenie Muzeum Gross-Rosen. Tuż po tym, Ogień Pamięci z Muzeum Gross Rosen został przeniesiony przez sztafetę Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy do parku, a zapalenie znicza rozpoczęło XXXII Bieg Pamięci. W zawodach wystartowało 296 zawodniczek i zawodników, którzy w zależności od wieku biegali na dystansach od 100 metrów do 10 kilometrów. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali gorący poczęstunek. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zaś medale, statuetki, pamiątkowe koszulki. Punktację gmin wygrał Strzegom przed Świdnicą i Marcinowicami, a powiatów — świdnicki przed kłodzkim i dzierżoniowskim.