Zachodniopomorski finał „Złotej Wieży”

19 maja 2018 w Centralnym Ośrodku Szkolenia LZS w Mielnie rozegrano Wojewódzki Finał Turnieju Szachowego Ludowych Zespołów Sportowych o „Złotą Wieżę”. Turniej został przeprowadzony systemem kołowym na dystansie 7 rund granych tempem szachów szybkich. Dwie najlepsze drużyny wywalczyły awans do Ogólnopolskiego Finału. Premiowane awansem miejsca zajęła zwycięska drużyna KSz HETMAN Koszalin w składzie: Filip Łuczak, Ryszard Sokołowski, Gracjan Grzesik, Aleksandra Trembowiecka-Wysota. Drugie miejsce i awans uzyskała drużyna GKSz SOLNY Grzybowo w składzie: Julia Antolak, Maciej Wącior, Miłosz Rogala, Maria Gościniak.

Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Tomasz Paciejewski, dyrektor Biura ZZ LZS, a medale dla drużyn wręczyła Lidia Lis, dyrektor Centralnego Ośrodka Szkolenia LZS w Mielnie oraz przedstawiciele Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS — Władysław Kozioł i Henryk Stakuć.