OOM w zapasach w stylu klasycznym — 19 medali naszych zawodników

W dniach 25-27 maja w Poznaniu odbył się turniej zapaśniczy w stylu klasycznym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało 160 zawodników z 47 klubów z 12 województw. Stoczono 270 walk, najlepiej obsadzona była kategoria 60 kg, w której startowało aż 31 zawodników. Zapaśnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli 19 medali — 6 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych. W klasyfikacji klubów na drugim miejscu uplasował się MLKS Agros Żary, a klasyfikację województw łódzkie, przed mazowieckim i lubuskim.

Mistrzami OOM zostali: 45 kg —   Gor Hovsepyan (GKS Cartusia Kartuzy), 48 kg — Olivier Skrzypczak (Akademia Zapasów Nowy Tomyśl), 51 kg — Mairbek Salimov (UAKS Podlasie Białystok), 65 kg — Kamil Nowak (MLKS Agros Żary), 80 kg — Adam Gardzioła (KS Agros Zamość), 92 kg — Aleksander Płatek  (MLKS Agros Żary).

Srebrne medale OOM wywalczyli: 51 kg — Arslanbek Salimov (UAKS Podlasie Białystok), 65 kg — Igor Gmitrasiuk (AKS Piotrków Trybunalski), 92 kg — Jakub Adamski (KS Sobieski Poznań), 110 kg — Piotr Siwak (MLKS Agros Żary).

Brązowe medale OOM zdobyli: 45 kg — Mateusz Ropiak (ZLKS Zagłębie Wałbrzych), 48 kg — Krystian Kurys (MLUKS Orlik Wierzbica), 51 kg — Piotr Lewandowski (JLKS Olimp Janów Lubelski), 55 kg — Mateusz Kaczor (ZLKS Zagłębie Wałbrzych), 60 kg — Marcin Sztanderski (AKS Piotrków Tryb.), 65 kg — Jan Chojnacki (MGLKS Orlęta Trzciel), 71 kg — Jakub Płatek (MLKS Agros Żary), 80 kg — Michał Sokołowski (UKS Sorga Zamość), 92 kg — Igor Shepetun (MKS Cement Gryf Chełm).

— Jestem dumny z waszej waleczności, ale przede wszystkim z poziomu walk. To daje nie tylko nadzieję, ale i przekonanie, że wśród was są przyszli olimpijczycy, a kto wie, może i medaliści igrzysk  — powiedział podczas ceremonii zamknięcia turnieju Ryszard Wolny, pięciokrotny olimpijczyk, mistrz olimpijski z Atlanty. —  Swoje pierwsze złote medale (4) zdobyłem na Spartakiadzie, czyli odpowiedniku Olimpiady Młodzieży. To były pierwsze tytuły mistrza Polski, potem zostałem mistrzem Europy juniorów, a w wieku 20 lat mistrzem Europy seniorów. Tak wyglądała moja droga do Igrzysk i olimpijskiego podium  — wspominał Wolny. Gratuluję Wam ambicji i umiejętności. Jesteście przyszłością polskich zapasów.