17 medali zdobyli nasi zawodnicy na MP w wielobojach i sztafetach lekkoatletycznych

W dniach 1-2 czerwca w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach lekkoatletycznych. O medale walczyli zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych U-16, U-18, U-20 i seniorzy. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie na tych mistrzostwach 17 medali. W wielobojach nasi zawodnicy wywalczyli 4 medale. Złoty medal w 5-boju w kategorii U-16 mężczyzn zdobył Michał Zazula z MKS Bolesłavia Bolesławiec. W tym sezonie Zazula poprawił już rekord Polski U-16 w pięcioboju, a w Suwałkach zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego zawodnika Norberta Czerwionkę aż o 400 punktów. Trenerem tego obiecującego zawodnika jest Bartosz Rafał Gruman. Brązowy medal zdobył w tej kategorii wiekowej Miłosz Wieczorek z MLKS Echo Twardogóra. W kategorii U-20 nie miała sobie równych Adrianna Sułek z Zawiszy Bydgoszcz, która w 7-boju zgromadziła 5901 pkt i ustanowiła nowy rekord kraju, drugie miejsce zajęła zawodniczka naszego klubu KS Polonia Pasłęk Patrycja Adamczyk. Brązowy medal w 10-boju U-20 zdobył Kacper Switoń z LKS Orkan Ostrzeszów.

W sztafetach mieszanych zawodnicy z naszych klubów zdobyli 5 medali. Złoty medal w sztafecie mix 4×600 m U-16 wywalczył zespół Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, brązowy medal w tej konkurencji zdobył zespół LKS Vectra Włocławek. Złoty medal w sztafecie mix 4×800 m U-18 wywalczył zespół LKS Vectra Włocławek. Brązowy medal w sztafecie mix 4×800 m seniorów wywalczył zespół KS Podlasie Białystok. Srebrny medal dla zespołu LKS Vectra Włocławek w sztafecie 4×400 m mix U-18.

W sztafetach 4×100 m i 4×400 m tych medali nasi zawodnicy zdobyli 8. Złoty medal w sztafecie 4×100 m kobiet U-16 zdobył zespół LUKS Hańcza Suwałki, w biegu 4×100 m mężczyzn U-16 brąz dla zespołu AML Słupsk. Sztafeta RLTL ZE Radom 4×100 m kobiet U-20 wywalczyła złoto, a brąz zespół WLKS Wrocław. Brązowy medal wywalczył zespół mężczyzn seniorów KS Agros Zamość w sztafecie 4×100 m.

Zespół KS Podlasie Białystok wywalczył srebrny medal w sztafecie seniorów 4×400 m. Brązowe medale wywalczyli nasi zawodnicy w sztafetach 4×400 m U-20 — kobiety RLTL ZE Radom i mężczyźni UKS Titi-Taka Kolbuszowa.

Fot. Dariusz Łomański