Paweł Juraszek złoto, Karolina Jurczyk srebro na MP Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

W dniach 24-27 maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na 50-metrowym basenie. W zawodach udział wzięło 821 zawodników ze 143 klubów z Polski. Dwa medale zdobyli na nich zawodnicy z naszego klubu MKS Dziewiątka Dzierżoniów, których trenerem jest Andrzej Wojtala. Złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobył Paweł Juraszek (24 lata). Podczas eliminacji uzyskał czas 21,45, który jest jego nowym rekordem, a w finale uzyskał czas 21,73, który pozwolił mu wypełnić minimum na Mistrzostwa Europy w Glasgow. Na dystansie 100 m stylem dowolnym (50,04) zajął szóste miejsce, a z ósmym czasem zawodów zakończył rywalizację na dystansie 50 m stylem klasycznym (28,63).

Karolina Jurczyk (17 lat) na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 27,23 wywalczyła swój pierwszy seniorski srebrny medal, a dystans 50 m stylem dowolnym (25,83) zakończyła na czwartym miejscu. Czasy uzyskane na tych dystansach pozwoliły jej wypełnić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Helsinkach. Piąte i szóste miejsce w finale zajęła kolejno na dystansach, 50 m stylem grzbietowym (29,60) i 100 m stylem dowolnym (57,17). Dystans 100 m stylem grzbietowym (1:04,11) zakończyła z dziewiątym czasem.