26 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów w MMP w podnoszeniu ciężarów do lat 23 K+M

W dniach 9-10 czerwca w Ciechanowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 23 kobiet i mężczyzn. Startowało prawie 120 zawodników i zawodniczek z 42 klubów reprezentujących 16 województw. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli 26 medali — 13 kobiety (5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych) i 13 mężczyźni (4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). Łączną klasyfikację klubową wygrał LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl przed UKS Talent Wrocław, klasyfikację wojewódzką mazowieckie przed lubelskim i wielkopolskim. Kinga Kaczmarczyk z MAKS Tytan Oława i Daniel Goljasz z CLKS Mazowia Ciechanów uzyskali najlepsze wyniki w punktacji Sinclaira.

Wśród kobiet złote medale wywalczyły następujące zawodniczki z naszych klubów: kat. 48 kg Paulina Kudłaszyk (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 53 kg Agnieszka Kuczmaszewska (KS Agros Zamość), 58 kg Agata Rok (SKS Feniks Siedlce), 63 kg Daria Nowak (UKS Talent Wrocław), 69 kg Dorota Kubica (LKS Dobryszyce); srebrne medale zdobyły: 53 kg Aganieszka Baczewska (UKS Talent Wrocław), 58 kg Elżbieta Bielak (LKS Znicz Biłgoraj) i 63 kg Kamila Śledziowska (HKS Szopienice); brązowe medale wywalczyły: 48 kg Patrycja Kłos (GCK Kobylany), 53 kg Marlena Polakowska (GLKS POM-Iskra Piotrowice), 63 kg Ewelina Czop (KS Agros Zamość) i 69 kg Elżbieta Szałajko (HKS Szopienice).

Wśród mężczyzn złote medale wywalczyli następujący zawodnicy z naszych klubów: kat. 62 kg Adrian Franczyk (LKS Polwica Wierzbno), 69 kg Piotr Poniedziałek (CLKS Mazovia Ciechanów), 85 kg Daniel Goljasz (CLKS Mazovia Ciechanów), + 105 kg Julian Falkowski (LUKS Meyer Elbląg); srebrne medale zdobyli: kat. 56 kg Dawid Milczarek (AKS Białogard), 62 kg Patryk Czerwonogrodzki (ŁKS Orlęta Łuków), 94 kg Łukasz Centkowski (UMLKS Radomsko) i 105 kg Karol Klimaszewski (MKS Rzemieślnik Malbork); brązowe medale wywalczyli: 56 kg Rafał Guzy (MGLKS Grom Więcbork), 62 kg Jakub Nowicki (AKS Myślibórz), 77 kg Adrian Przybylak (UKS Talent Wrocław), 94 kg Mateusz Kaszuba (SKS Feniks Siedlce), +105 kg Jarosław Jarnut (LKS Budowlani Całus Nowy).

Fot. PZPC