15 medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na MP w zapasach w stylu klasycznym seniorów

W dniach 22-23 czerwca w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu klasycznym seniorów. Startowało 106 zawodników z 20 klubów (w tym 9 klubów Zrzeszenia) z 10 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 15 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe). Najlepiej obsadzone były wagi 77 kg i 82 kg — 14 zawodników. W klasyfikacji klubowej AKS Piotrków Trybunalski zajął drugie miejsce, a KS Sobieski Poznań trzecie.

Mistrzami Polski zostali następujący zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia: 55 kg Dawid Szkodziński (AKS Piotrków Tryb.), 67 kg Gevorg Sahakyan (GKS Cartusia Kartuzy), 72 kg Edgar Melkumov (Fundacja Morena Żukowo), 82 kg Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań), 97 kg Marcin Olejniczak (KS Sobieski Poznań).

Srebrne medale wywalczyli: 63 kg Karol Socha (AKS Piotrków Tryb.), 67 kg Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Tryb.), 72 kg Bartosz Skóra (AKS Piotrków Tryb.), 77 kg Jacek Tomaszewski (AKS Piotrków Tryb.), 82 kg Krzysztof Niklas (GKS Cartusia Kartuzy), 97 kg Gerard Kurniczak (KS Sobieski Poznań).

Brązowe medale zdobyli: 55 kg Krzysztof Jończyk (AKS Piotrków Tryb.), 87 kg Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań), 97 kg Piotr Główka (MKS Cement Gryf Chełm) i Łukasz Konera (AKS Piotrków Tryb.).