38 medali zdobyli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule Light Contact

Prawie 500 zawodników i zawodniczek z 77 klubów uczestniczyło w Kurzętniku w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu formule Light Contact, które odbyły się w dniach 8-10 czerwca. Głównymi organizatorem mistrzostw był klub naszego Zrzeszenia Zamek Expom KurzętnikMUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie. Mistrzostwa odbyły się w formule light contact po raz pierwszy w historii dla wszystkich grup wiekowych: senior, junior, kadet starszy i młodszy oraz Masters. Okazało się, że to bardzo trafiony pomysł. Walki były bardzo emocjonujące, podobały się licznie zgromadzonej publiczności. Zawodnicy walczyli również o miejsca w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Mariborze seniorów i MŚ kadetów i juniorów we Włoszech. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 38 medali — 9 złotych, 10 srebrnych i 19 brązowych. Gospodarz mistrzostw Zamek Kurzętnik zajął w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce. Ponadto za najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych uznano — wśród kadetów młodszych Mieszko Siemiątkowskiego z Zamku Kurzętnik, a w kategorii juniorek Zuzannę Kalbarczyk z GOSRiT Luzino.

W kategorii senior medale wywalczyli następujący zawodnicy i zawodniczki z naszych klubów: — 89 kg Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik) — złoto, — 84 kg Wojciech Buś (UKS Diament Pstrągowa) i Damian Chiliński (Zamek Kurzętnik) — brąz, — 79 kg Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik) — srebro, — 74 kg Adrian Sulewski (KS Beniaminek 03 Stargard Gdański) — srebro, +70 kg Adrianna Skowrytko (DAN Świdnik) — złoto, — 65 kg Maja Staruch (LZS Poprawa Siedlików) — brąz, — 50 kg Anna Knobel (KS Beniaminek 03 Stargard Gdański).

W kategorii juniorów i juniorek medale zdobyli: +94 kg Daniel Marciszkiewicz (DAN Świdnik) — brąz, — 84 kg Nikodem Sura (LKSW Pomorze Świnoujście) — brąz, — 79 kg Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik) — złoto, — 69 kg Oskar Rogowski (Zamek Kurzętnik) — srebro i Maciej Patocki (KS Beniaminek 03 Stargard Gdański) — brąz, — 63 kg Wiktor Wilkanowski (Zamek Kurzętnik) — brąz, — 57 kg Dawid Szadkowski (LZS Poprawa Siedlików) — brąz, — 70 kg Emilia Szalak (DAN Świdnik) — srebro i Paulina Stenka (GOSRiT Luzino) — brąz, — 65 kg Zuzanna Kalbarczyk (GOSRiT Luzino) — złoto oraz Weronika Szymczak (LZS Poprawa Siedlików) i Dominika Jagiełłowicz (MKS Mechanik Włodawa) — brąz, — 60 kg Julia Zając (KS Beniaminek 03 Stargard Gdański) — srebro, — 55 kg Hanna Przeniczna (LZS Poprawa Siedlików) — brąz, — 50 kg Katarzyna Jankowska (LKSW Tajfun Legionowo) — brąz.

W kategorii kadet starszy medale zdobyli: — 63 kg Daniel Rutecki (LKSW Tajfun Legionowo) — srebro, — 57 kg Jakub Leliwa (CSW Champion Lubawa) — złoto, — 52 kg Dominik Jurdziński (LZS Poprawa Siedlików) i Michał Kornacki (CSW Champion Lubawa) — brąz, — 42 kg Karol Kulwicki (Zamek Kurzętnik) — brąz, — 65 kg Wiktoria Schorab (MKS Mechanik Włodawa) — brąz, — 50 kg Klaudia Kendziorska (Zamek Kurzętnik) — złoto, — 46 kg Samanta Klein (Zamek Kurzętnik) — złoto.

Wśród kadetów młodszych medale wywalczyli: — 47 kg Jakub Affek i Robert Kwiatkowski (obaj LKSW Tajfun Legionowo) — brąz, — 42 kg Mieszko Siemiątkowski (Zamek Kurzętnik) — złoto, — 32 kg Dawid Mączkowski (Zamek Kurzętnik) — brąz, — 37 kg Lena Kopistecka (CSW Champion Lubawa) — brąz.

W kategorii Masters medale zdobyli: — 74 kg Robert Wasiak — złoto i w — 84 kg Piotr Affek — brąz (obaj LKS Tajfun Legionowo).

Na zdjęciu trenerzy kadry Light Contact Polskiego Związku Kickboxingu Agnieszka Turchan (kadeci), Tomasz Janowicz (juniorzy) oraz Leszek Jobs i Henryk Piwowar (seniorzy) — wyłonią oni Kadrę Narodową na MŚ juniorów i kadetów we Włoszech i na ME seniorów w Mariborze (Fot. PZK Facebook)