Olivier Skrzypczak mistrzem Europy młodzików w zapasach w stylu klasycznym

W dniach 15-17 czerwca w węgierskim Gyor odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików w Zapasach. Startowali zawodnicy w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiety — łącznie 36 zawodników, w tym 26 z klubów Zrzeszenia LZS. Polska reprezentacja przywiozła z mistrzostw 2 medale — mistrzem Europy w kat. 48 kg w stylu klasycznym został Olivier Skrzypczak, zapaśnik naszego klubu Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, drugi medal — srebrny — wywalczyła w kat. 58 kg zawodniczka WKS Grunwald Poznań Nicola Wasilewska, która na mistrzostwa pojechała na koszt klubu. Olivier Skrzypczak, który już reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy kadetów, w kwalifikacjach pokonał reprezentanta Rumunii, w 1/8 finału nasz zawodnik spotkał z reprezentantem Azerbejdżanu. Ta walka miała emocjonujący przebieg. Polak wygrał 7-6. W ćwierćfinale szybko pokonał reprezentanta Turcji 8-0. W półfinale wygrał z Vitalie Eriomenconem z Rumunii przez przewagę techniczną. W finale po 30 sekundach położył na plecy Gabora Kovacsa z Węgier.

W stylu klasycznym w sumie startowało 11 reprezentantów Polski — wśród nich 6 z klubów naszego Zrzeszenia. Mateusz Ropiak ZLKS Zagłębie Wałbrzych startował w kat. 41 kg — odpadł w 1/8 finału, Andrzej Drewa z GKS Cartusia Kartuzy starował w kat. 57 kg — przegrał walkę w repasażach, Grzegorz Hildebrand z MGLKS Orlęta Trzciel startujący w kat. 52 kg przegrał w ¼ finału, Olivier Godziński, kat. 62 kg z GKS Cartusia Kartuzy przegrał w kwalifikacjach, jego kolega klubowy Natan Wolski startujący w kat. 48 kg, który pojechał na koszt klubu, przegrał w 1/8 finału.

W stylu wolnym startowało 13 zawodników, w tym 9 z klubów Zrzeszenia LZS. W kat. 38 kg startował Fabian Niedźwiedzki z LKS Mazowsze Teresin — odpadł w repasażach, Sebastian Indycki kat. 41 kg z AKS Białogard przegrał w ¼ finału, Dominik Mytkowski kat. 62 kg z ZKS Koszalin odpadł w 1/8 finału, Krystian Krupiński też kat 62 kg z LKS Orzeł Namysłów również odpadł w 1/8 finału, Kacper Śledź kat. 85 kg odpadł w 1/8 finału. Maciej Szmyd kat. 41 kg GLKS Orzeł Karolewo i Marcin Stanek kat 57 kg LKS Orzeł Namysłów odpadli w 1/8 finału — pojechali na koszt swoich klubów, podobnie jak Eryk Rzeszewski kat. 68 kg z Husaria Fight Team Kozielice i Maciej Jurecki kat 85 kg z AKS Białogard — odpadli w kwalifikacjach.

Na mistrzostwa pojechało 12 młodziczek, w tym 11 to zawodniczki z klubów LZS. Joanna Nowak kat. 42 kg z Husaria Fight Team Kozielice odpadła w 1/8 finału, na tym etapie turnieju odpadły też Nikoletta Szewczuk kat. 46 kg z AKS Piotrków Tryb., Marika Trela kat. 54 kg z ULKS Gryf Wojnowo, Klaudia Kudelska kat 58 kg z WLKS Siedlce, Karolina Zakrzewska z LMUKS Olimpik Suwałki, Wiktoria Powałowska kat. 66 kg z KS Sobieski Poznań. W ¼ finału odpadła Daria Jaczyńska kat 50 kg z GKS Piast Wola, a w kwalifikacjach odpadła Zuzanna Wojda kat. 50 kg z MLUKS Karlino. Na kosz klubu pojechały Nikola Wiśniewska kat. 46 kg z AKS Białogard, która odpadła w ¼ finału, Wiktoria Kamela kat. 42 kg z ULKS Suples Kraśnik — odpadła w repasażach i Wiktoria Płaczkowska kat. 54 kg z ULKS Guliwer Kielce — odpadła w 1/8 finału.

Na zdjęciu Olivier Skrzypczak, fot. PZZ Facebook