Letnie Igrzyska LZS Województwa Łódzkiego

10 czerwca na obiektach sportowych w Łękińsku i Kleszczowie odbyły się Letnie Igrzyska LZS Województwa Łódzkiego. W Łękińsku rywalizowano w grach zespołowych (piłka nożna, triobasket, siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn oraz w przeciąganiu liny). W Kleszczowie zaś walczyli o medale lekkoatleci (skok z dal z miejsca kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, 6 biegów przełajowych od 800 do 3000 m w zależności od płci i wieku) oraz zawodnicy niepełnosprawni. Organizatorem imprezy było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Bełchatowie oraz LKS Omega Kleszczów. Zadanie dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W piłce nożnej kobiet najlepsze okazały się zawodniczki z gminy Sulmierzyce, wśród mężczyzn piłkarze z gminy Kleszczów, w koszykówce kobiet Powiat Kutno, a mężczyzn Gmina Zelów, w siatkówce kobiet Gmina Sulejów, mężczyzn gmina Rozprza. Zawody lekkoatletyczne zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet wygrała Gmina Rozprza, przeciąganie liny wygrał Powiat Łowicz, a integracyjne Gmina Rozprza. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Gmina Rozprza, druga była Gmina Opoczna, trzecia Gmina Zelów. Startowali reprezentanci 15 gmin i 3 powiatów.