LUKS Ziemia Lubińska najlepsza w finale wojewódzkim „PKCz” dziewcząt

W Księginicach 9 czerwca odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt. Zawodniczki LUKS Ziemi Lubińskiej, broniące tytułu zdobytego przed rokiem, ponownie okazały się najlepsze na Dolnym Śląsku. W turnieju brało udział 7 drużyn wyłonionych w eliminacjach strefowych. Wyniki tych zawodów zaliczane są też do punktacji XIX Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży LZS – Mieszkańców Wsi i Miast. O zwycięstwo walczyły następujące zespoły: LUKS Ziemia Lubińska, GSP Oława, Zieloni Radoszyce, ZSP Żmigród, ZS Lubomierz (UKS Gigant), SP Zgorzelec i ULKS Wojbórz. Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Ministerstwa Sportu Turystyki w Warszawie.

Lubinianki we wszystkich czterech meczach nie straciły ani jednej bramki. W meczu o pierwsze miejsce wygrały 3:0 z ULKS Wojbórz, trzecie miejsce zajęła drużyna z Oławy, która pokonała 1:0 zawodniczki z Lubomierza.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Katarzyna Pękala z Ziemi Lubińskiej, a najlepszą bramkarką Martyna Wierzbowska z ULKS Wojbórz. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny medale. Ponadto zostały ufundowane nagrody indywidualne z Gminy Wiejskiej Lubin dla wyróżniających się zawodniczek i piłki dla wszystkich drużyn przekazane przez Marię Kajdan, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy.

(woj. dolnośląskie)