Olimpia Osieczany najlepsza w małopolskim Finale Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt

Na stadionie Krakusa w Swoszowicach 19 czerwca w iście afrykańskim upale rozegrany został małopolski Finał Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt. Ostatecznie na starcie zabrakło zespołu Victoria Gaj i do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, a zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z Olimpii Osieczany. Nagrodą za zwycięstwo były puchary, sprzęt sportowy oraz dyplomy, a przede wszystkim przepustka do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Siedlcach.

W meczu otwarcia Olimpia pokonała Naprzód z Sobolowa 3:0. W kolejnym sobolowianki wygrały 4:0 z Respectem Myślenice. W meczu kończącym turniej Olimpia rozgromiła Respect w stosunku 11:0. Julia Gacek z dorobkiem 6 bramek została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju. Za najlepszą zawodniczkę uznano Magdalenę Izworską, a bramkarkę Kamilę Żarską z Respectu.

Otwarcia turnieju dokonał prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Władysław Kosiniak-Kamysz, a nagrody i wyróżnienia w czasie zakończenia wręczali wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia Jacek Kucybała i kierownik klubu Krakus Zbigniew Biłko oraz sekretarz MZ LZS Józef Regulski.

(woj. małopolskie)