38 naszych lekkoatletów pojedzie na Mistrzostwa Europy U-18 i U-20

W lipcu odbędą się dwa ważne dla młodych lekkoatletów wydarzenia sportowe. W dniach 5-8 lipca w Gyor odbędą się Mistrzostwa Europy zawodników do lat 18, a w dniach 10-15 lipca Mistrzostwa Europy w Tampere zawodników do lat 20. PZLA podało właśnie skład reprezentacji Polski na te zawody. Do Gyor pojedzie 48 zawodników – 23 kobiety i 25 mężczyzn. W tej grupie jest 19 przedstawicieli klubów Zrzeszenia LZS (11 kobiet i 8 mężczyzn). Z kolei do Tampere pojedzie 38 reprezentantów naszego kraju, w tym 20 kobiet i 18 mężczyzn. W składzie znalazło się 19 lekkoatletów z naszych klubów – 9 kobiet i 10 mężczyzn. Poniżej lista naszych zawodników.

Mistrzostwa Europy U-20: kobiety – Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) – bieg na 200 m i sztafeta 4×100, Natalia Wosztyl (RLTL ZTE Radom) – bieg na 400 m ppł i sztafeta 4×400 m, Martyna Lewandowska (MLKL Płock) – skok wzwyż, Agnieszka Kulak (LKS Jantar Ustka) – rzut dyskiem, Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno) – rzut młotem, Joanna Hajdrowska (RLTL ZTE Radom ) – rzut oszczepem, Weronika Bartnowska i Karolina Łozowska (obie KS Podlasie Białystok), Sara Neumann (UKS Orkan Środa Wlkp.), Natalia Widawska (WLKS Wrocław), Paulina Zielińska (MKS Agros Chełm) – wszystkie sztafeta 4×400 m; mężczyźni – Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) – bieg na 400 m i sztafeta 4×400 m, Szymon Kreft (LKS Ziemi Puckiej Puck) – bieg na 400 m i sztafeta 4×400, Jakub Lewoszewski (KS Agros Zamość) – rzut dyskiem, Oskar Trejgo (KS Podlasie Białystok) – rzut oszczepem, Łukasz Niedziałek (WLS Iganie Nowe) – chód na 10 000 m, Antoni Plichta (LKS Lubusz Słubice) i Damian Sztejkowski (LKS Polkowice) – sztafeta 4x100m, Radosław Maciąg (UKS Titi Taka Kolbuszowa) – sztafeta 4×400 m.

Mistrzostwa Europy U-18: kobiety – Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) – bieg na 1500 m, Aleksandra Kiryluk (KS Podlasie Białystok) – bieg na 100 m ppł, Monika Romaszko (KS Agros Zamość) – bieg na 100 ppł i sztafeta szwedzka, Katarzyna Główczewska (ULKS Talex Borzytuchom) – bieg na 2000 m z przeszkodami, Wiktoria Łuczak (KS Agros Zamość) – pchnięcie kulą, Małgorzata Maślak (ULKS Tychowo) i Wiktoria Siembrzuch (MLKS Nadwiślanin Chełmno) – rzut oszczepem, Olga Rzeszewska (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) – sztafeta szwedzka; mężczyźni – Rafał Łupiński (KS Podlasie Białystok) – 100 m i sztafeta szwedzka, Filip Ostrowski (KKL Rodło Kwidzyn) – bieg na 1500 m, Jakub Czak (LKS Lubusz Słubice) i Natan Frąckiewicz (STS Pomerania Szczecinek) – 110 ppł, Adam Kołodziej (MUKS Wisła Junior Sandomierz) – bieg na 2000 m z przeszkodami, Kacper Rudnik (KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – trójskok, Piotr Goździewicz (UKS 12 Kalisz) –  pchnięcie kulą, Gracjan Kozak (MKS Bolesławia Bolesławiec) – rzut dyskiem, Wojciech Marok (UKS Orkan Środa Wlkp.) – rzut dyskiem i pchnięcie kulą, Paweł Misiaszek (LLKS Pomorze Stargard) – rzut młotem.

Na zdjęciu: Stadion w Gyor, na którym odbędą się Mistrzostwa Europy U-18. Fot. strona www organizatora