Dwa brązowe medale zdobyła Julia Olszewska na ME Juniorów w kajakarstwie klasycznym

12 medal przywieźli z Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 nasi kajakarze. Mistrzostwa odbywały się w Auronzo (Włochy). W składzie licznej reprezentacji Polski była trójka zawodników z naszych klubów – Julia Olszewska (MKS Piast Człuchów), Marcin Nowacki (UMKS Zryw Wolsztyn) – juniorzy i Filip Weckert (LKK Hubertus Biały Bór) – U-23. Świetnie spisała się Julia Olszewska, która zdobyła 2 brązowe medale. Pierwszy z nich wywalczyła w K2 na dystansie 500 m, jej partnerką była Julia Wieczorek. Dziewczęta uległy Dunkom i Czeszkom, a o brązowy medal zaciekle walczyły z Węgierkami, które pokonały o 0,12 sek. Drugi medal Julia zdobyła już w pojedynczym kajaku na dystansie 200 m, przegrywając tylko z Iną Sauchuk oraz Nettą Gabor.

Julia Olszewska ma 18 lat, trenuje w Człuchowie pod okiem Jerzego Opary, srebrnego medalisty IO w Montrealu. To nie są jej pierwsze medale zdobyta na najważniejszych imprezach kajakarskich. W 2016 zdobyła wraz ze swoją ówczesną partnerką Heleną Wiśniewską brązowy medal na mistrzostwach świata i srebrny na mistrzostwach Europy na dystansie 500 m. W 2017 roku w K2 w Mistrzostwach Europy wywalczyła srebro, drugie zdobyła w K4.

W finale K4 na 500 m wystąpiła nasza czwórka młodzieżowców, w której był Filip Weckert (LKK Hubertus Biały Bór) – zajęli 8 miejsce. W finale A startowała także czwórka naszych juniorów, w składzie której był Marcin Nowacki (UMKS Zryw Wolsztyn) – zajęli 5 miejsce.