17 medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyli łucznicy z klubów Zrzeszenia LZS

W dniach 30 czerwca – 1 lipca w Bytomi odbyły się XXXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Łucznictwie. W wietrznych warunkach w 2-dniowych zawodach uczestniczyło 58 kobiet i 53 mężczyzn z najlepszych polskich klubów łuczniczych. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 17 medali (do zdobycia było ich 20) – 5 złotych, 3 srebrne i 9 brązowych. Klasyfikację medalową wygrało KS Społem Łódź przed KS Obuwnik Prudnik i  KS Stella Kielce, punktową: LKS Łucznik Żywiec przed Ks Społem Łódź i KS Obuwnik Prudnik.

Mistrzynią Polski na rok 2018 wśród kobiet została Małgorzata Góral z KS Stella Kielce (dość niespodziewanie), a mistrzem Marek Szafran z KS Społem Łódź. W pojedynki o złoty medal Małgorzata Góral wygrała z Karoliną Farasiewicz z KS Obuwnik Prudnik. Brązowe medale wywalczyły Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec i Magdalena Śmiałkowska z KS Społem Łódź. Pierwszych 7 miejsc w tych mistrzostwach zajęły zawodniczki z naszych klubów. Wśród mężczyzn brązowe medale wywalczyli Konrad Słowik LKS Łucznik Żywiec (OSSM LZS) i Adam Jurzak Unia Pielgrzymka.

W finale drużynowym kobiet spotkały się zespoły KS Obuwnik Prudnik i KS Stella Kielce. Złote medale zdobyły bezapelacyjnie prudniczanki w składzie: Karolina Farasiewicz, Dominika Koszańska i Olimpia Kowszyn. Kielczanki wywalczyły srebro, a startowały w składzie: Małgorzata Góral, Aleksandra Baran, Marta Maciejewska. Brązowe medale dla LKS Łucznik Żywiec i KS Społem Łódź. Wśród mężczyzn LKS Łucznik Żywiec pokonał UKS Talent Wrocław. Złoci medaliści wystąpili w składzie: Kamil Adamek, Konrad Słowik, Tomasz Domagała, Bartłomiej Greń, a srebrni strzelali w składzie: Kajetan Kotlarz, Maciej Niedźwiedź, Jakub Pajączek. Brązowy medal zdobył drużyna KS ROKIS Radzymin.

W konkurencji mikstów w finałowym pojedynku para KS Społem Łódź – Magdalena Śmiałkowska i Marek Szafran – pokonała parę z Marymontu Warszawa. Brązowe medale wywalczyły miksty KS Społem Łódź II i KS Obuwnik Prudnik.