23 medale zdobyli zapaśnicy z naszych klubów w stylu klasycznym na Mistrzostwach Polski seniorów

W dniach 7-8 lipca w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu klasycznym seniorów. Startowało 79 zawodników z 23 klubów (w tym 12 z naszego Zrzeszenia). Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 23 medale – 5 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych. Klasyfikację drużynową wygrał LKS Mazowsze Teresin, a trzecie miejsce zajął AKS Białogard. Stoczono 113 walk, a najlepiej obsadzone kategorie wagowe to 74 i 86 kg – po 12 zawodników, najsłabiej – 61 kg – trzech i 57 kg – czterech.

Mistrzami Polski zostali następujący zawodnicy z klubów Zrzeszenia: 65 kg Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard), 86 kg Radosław Marcinkiewicz (LKS Orzeł Namysłów), 92 kg Zbigniew Baranowski (AKS Białogard), 97 kg Mateusz Filipczak (LKS Ceramik Krotoszyn) i 125 kg Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn).

Srebrne medale zdobyli: 57 kg Adrian Wagner (LKS Mazowsze Teresin), 61 kg Viktar Shmuliali (LKS Mazowsze Teresin), 70 kg Przemysław Swatek (LMKS Krasnystaw), 74 kg Mateusz Kampik (LKS Dąb Brzeźnica – Rudnik), 79 kg Cezary Sadowski (AKS Białogard), 86 kg Robert Michta (LKS Mazowsze Teresin), 97 kg Mariusz Zdanowski (LKS Mazowsze Teresin).

Brązowe medale wywalczyli: 57 kg Dominik Lubelski (LKS Mazowsze Teresin), 61 kg Marcin Kluczek (LKS Mazowsze Teresin), 65 kg Tomasz Stasicki (LMKS Krasnystaw) i Dawid Takunow (AKS Białogard), 70 kg Konrad Króliczak (LKS Mazowsze Teresin), 74 kg Bartłomiej Żuraw (LKS Iskra Spiczyn) i Paweł Malicki (LKS Orzeł Namysłów), 79 kg Rafał Paliński (LKS Mazowsze Teresin), 86 kg Patryk Dublinowski (AKS Białogard) i Hubert Mazurek (LKS Iskra Spiczyn), 125 kg Kamil Pałyska (LKS Mazowsze Teresin).