5 medali zdobyli kajakarze z naszych klubów na Mistrzostwach Polski seniorów

W dniach 5-7 lipca na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się 81. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie oraz 7. Mistrzostwa Polski w Parakajarstwie. W imprezie wystartowali zawodnicy z 49 klubów z całej Polski. 5 medali zdobyli w nich zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS. Multimedalistą został Rafał Rosolski z UKS Dojlidy Białystok, który zdobył srebrny medal w K1 na 1000 m, brązowy w K1 na 500 m, srebrny wraz z kolegą klubowym Pawłem Florczakiem w K2 na 1000 oraz złoty w K4 na 500 m – oprócz Rosolskiego w osadzie tej pływali: Łukasz Bonarski, Piotr Siemionowski i Dominik Wawrzyniak. Srebrny medal wywalczyły zawodniczki UKS Koszałek Opałek Węgorzewo w C2 na 200 m – Dorota i Katarzyna Kozakiewicz.

Rafał Rosolski to od lat najlepszy kajakarz w naszym Zrzeszeniu. Urodził się w 1991 roku, kajakarstwo zaczął uprawiać w 2003 roku, od 2012 roku reprezentuje nasz klub UKS Dojlidy Białystok. Jest medalistą Uniwersjady (2013) i mistrzostw Europy (2016 i 2017). Startował w igrzyska w Rio, gdzie w konkurencji K-1 zajął 14 miejsce. Co prawda nie zakwalifikował się do reprezentacji Polski, ale od międzynarodowej federacji otrzymał na igrzyska „dziką kartę”. W 2017 roku ożenił się z jedną z najbardziej utytułowanych polskich kajakarek Beatą Mikołajczyk (medalistka trzech olimpiad – Pekin, Londyn, Rio, mistrzynią świata i Europy, w mistrzostwach Polski od kategorii młodzik do senior zdobyła 56 medali). Obecnie wzięła rozbrat z kajakarstwem gdyż spodziewa się dziecka.