Marta Jaskulska z brązowym medalem Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym

W dniach 11-15 lipca w Czechach odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym juniorów i młodzieżowców. Polska reprezentacja przywiozła z nich jeden medal – brązowy, zdobyła go Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska – OSSM LZS) w jeździe indywidualnej na czas juniorek. 11,5 kilometrową trasę  pokonała w czasie 17 minut 11 sekund i 16 setnych. Do srebrnego medalu zabrakło 2,5 sekundy, a do złotego 10 sekund. 18-letnia kolarka to aktualna dwukrotna mistrzyni Polski (w jeździe na czas i ze startu wspólnego). Dobre, choć nielubiane przez sportowców miejsce zajęła w wyścigu ze startu wspólnego orliczek Nikol Płosaj (UKS Mróz  Jedynka Kórnik – OSSM LZS).

Jak pojechali inni reprezentanci Polski? 33 miejsce w jeździe na czas juniorek zajęła Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Wśród zawodniczek U-23 najlepsza z Polek była Agnieszka Skalniak (Experza – Footlogix, była zawodniczka TKK Pacyfic Toruń), która zajęła 10 miejsce, 22 była Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper, wychowanka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Najlepsze miejsce wśród polskich młodzieżowców w jeździe na czas wywalczył Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling, wychowanek KS Pogoń Mostostal Puławy), który był 7 – do brązowego medalu zabrakło 22 sekundy, a do zwycięstwa 53 sekund. Z kolei wśród juniorów 10. miejsce zajął Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek – OSSM LZS),  Michał Gałka (UKS Copernicus/SMS Toruń) osiągnął 27. wynik.

W wyścigu juniorek ze startu wspólnego wystartowały 4 nasze reprezentantki. Ponownie najlepsza była Marta Jaskulska, która zajęła 11 miejsce. 49 była Wiktoria Kierat (BCM Nowatex Ziemia Darłowska – OSSM LZS), a Julia Kowalska (KTK Kalisz) i Paulina Pastuszek nie ukończyły wyścigu. W wyścigu orliczek ze startu wspólnego Agnieszka Skalniak była 10, Marta Lach 13 (Mat Atom Deweloper), Aurela Nerlo 33, a Karolina Perekitko (De Spritners Malderen, wychowanka TKK Pacific Toruń)) nie ukończyła wyścigu. Z kolei wśród orlików najlepszy z Polaków był  Filip Maciejuk – 16. miejsce. Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy) był 37., a Szymon Tracz (One Pro Cycling, wychowanek WLKS Krakus bbc Czaja) był 48. Pozostali Polacy: Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Jakub Murias (TC Chrobry Scott Głogów) i Mariusz Gąsiorowski (USSA Pavilly Barentin, wychowanek ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) nie ukończyli wyścigu.