12 medali w łucznictwie, 6 w jeździectwie, 2 w hokeju na trawie, 1 w pływaniu na OOM Śląsk 2018

Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich Śląsk 2018. Zakończyły się już zawody w wielu dyscyplinach. Rozdano medale w takich sportach jak: piłka nożna, piłka ręczna, baseball, piłka siatkowa plażowa, pływanie synchroniczne (jedyny nasz klub, który startował na OOM to LUKS Aquarius Bielawa), piłka wodna, rugby, skoki do wody, pięciobój nowoczesny, kolarstwo BMX, w których startują kadry wojewódzkie lub są to sporty, w których nie startują zawodnicy z naszych klubów. Odbyły się też zawody jeździeckie, łucznicze i w hokeju na trawie i tu mamy się czym pochwalić. W jeździectwie zdobyliśmy 6 medali, w hokeju na trawie 2, a w łucznictwie 12.

Zawody w jeździectwie odbyły się w dniach 18-22 lipca na pięknym hipodromie w Strzegomiu, na którym trenują zawodnicy LKS Stragona Strzegom. Na jeździectwo składały się zawody w skokach przez przeszkody – kuce i duże konie oraz w ujeżdżaniu i WKKW – również kuce i duże konie.

W skokach na kucach, po medal złoty sięgnęła Marianna Kołacka i „Tamburynek” z KJ Sokół Damasławek. Warto zaznaczyć, iż para ta nie popełniła ani jednego błędu i od początku zmagań utrzymywała pozycję liderki. W zawodach tych startowały 32 pary.

W dużych koniach podobnie jak w kucach o medale walczyły 4 amazonki, które po drugim nawrocie finału zachowały czyste konto. Jako pierwsza do rozgrywki przystąpiła Olga Skrobacz i „Lili Marlene” z WLKS Krakus Kraków-Swoszowice – szybki i perfekcyjny przejazd przyniósł młodej amazonce zwycięstwo. Z jedną zrzutką, która dała brąz ukończyła OOM Katarzyna Gola i „Soly” z KJ Trachy Sośnicowice. Startowało 37 par.

Rewelacyjnie spisała się w WKKW, czyli Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego Gabriela Kozłowska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który zdobyła złoty medal startując w kategorii dużych koni na „Donin Chosen”, a ze srebrnym medalem ukończyła OOM z „Koryską”, startując w kategorii kuców. Występ z dwoma końmi i starty ukończone ze znakomitymi wynikami podczas jednych zawodów to duży sukces dla tak młodej zawodniczki, a także dla trenującego ją Pawła Warszawskiego. Złoty medal w WKKW na Kucach zdobyła Julia Skwierawska z JKS Skibno, która jechała na koniu „Intuicja Koński Gaj”.

W hokeju na trawie zdobyliśmy 2 medale, wywalczyli je zawodnicy LKS Gąsawa – dziewczęta zdobyły srebrny medal, a chłopcy brązowy.

W pływaniu srebrny medal na 50 m stylem dowolnym wywalczyła Karolina Juraszek MKS 9 Dzierżoniów.

Zawody łucznicze odbyły się w dniach 20-22 lipca na stadionie GKS Rozbark w Bytomiu. Jednym z organizatorów imprezy był nasz klub MLKS Czarna Strzała Bytom. W turnieju tym zdobyliśmy 12 medali – 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Wśród juniorów młodszych najlepszy był Antoni Kozłowski z UKS talent Wrocław, brązowy medal wywalczył Andrzej Nieścior z KS Agros Zamość. Złoty medal wśród dziewcząt zdobyła Weronika Święcka z KS Obuwnik Prudnik, a brązowy Julia Oberda z KS Agros Zamość. W mikstach wszystkie medale wywalczyli zawodnicy z naszych klubów – złoto LKS Łucznik I, srebro UKS Talent Wrocław, brąz LKS Łucznik II i KS Agros Zamość I. Zespołowo wśród chłopców najlepszy był LKS Łucznik Żywiec, drugi miejsce wywalczyła drużyna KS Agros Zamość, z kolei wśród dziewcząt triumfował KS Obuwnik Prudnik, drugie miejsca dla LKS Łucznik Żywiec.

Fot. oomslask2018